آیا چاپ ماسک سه بعدی بهداشتی است؟

مقدمه: ممکن است پس ازمواجه با ماسک های تبلیغاتی این فکر به ذهن شما خطور کند که آیا چاپ ماسک سه بعدی بهداشتی است؟ به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم دراین مقاله به این موضوع بپردازیم.

  1. دوشنبه ۹ خرداد ۱ ساعت ۱۶:۳۹ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)

خب طبیعتا ما از ماسک ها استفاده میکنیم تا از ویروس ها و آلودگی ها درامان باشیم. حال اگر به هر دلیلی ماسک ها خود آلوده باشند استفاده از آنها عقلانی نخواهد بود.

 پس اگر شما به عنوان یک مشتری یا مصرف کننده میخواهید به جواب سوال فوق برسید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انواع ماسک و کاربرد آن

در واقع ماسک ها در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید میشوند. در این راستا میتوان به ماسک های پارچه ای، چاپ ماسک ، ماسک پرستاری اشاره کرد.

ماسک های پرستاری یا سه لایه از یک لایه داخلی به نام ملت و دو لایه درونی و بیرونی اسپان تشکیل میشود. این لایه درونی یا ملت عامل اصلی جلوگیری از ورود آلودگی ها و ویروس کرونا است. طول عمر ماسک های پرستاری یک بار مصرف هستند و طول عمری معادل 8 الی 12ساعت دارند. اما آیا چاپ ماسک سه بعدی بهداشتی است؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

چاپ ماسک

ماسک های سه بعدی از4-5 یا 6 لایه تشکیل شده است. در ماسک های سه بعدی 4 لایه دو لایه ملت قرارمیگیرد که وظیفه اش جلوگیری از سرایت آلودگی ، بیماری و حتی کرونا است.

 در ماسک های سه بعدی 5 لایه، از 2 لایه ملت و 3 لایه اسپان تشکیل می شود و در ماسک های سه بعدی 6 لایه، از 3 لایه ملت و3 لایه اسپان تشکیل می گیرد.

 پس میتوان نتیجه گرفت که ماسک های سه بعدی نسبت به ماسک های پرستاری بسیار ایمن تر هستند. یعنی ویروس و آلودگی ها در هیچ صورتی امکان عبور از این لایه های محافظتی را نخواهند داشت. این ماسک ها طول عمری معادل 4 تا 18 ساعت دارد.

• ماسک های پارچه ای نوعی ماسک هستند که دارای طول عمر بیشتری بین 1 تا 2 ماه هستند. به طوری که افراد میتوانند به صورت مستمر این ماسک ها را شسته و مجددا مورد استفاده قرار دهد. همچنین میتوان از این ماسک ها جهت زیبایی استفاده شود. مثلا گاهی افراد از ماسک ها سه لایه استفاده میکنند ولی روی آن از ماسک های پارچه ای زیبا استفاده میکنند. حال اگر چاپ روی ماسک پارچه ای با روش نوین صورت گرفته باشد برند شما بهتر دیده می شود و ضمن اینکه ماسک پارچه ای قابل شست و شو با دست و ماشین خواهد بود. یعنی اگر به هر طریقی ماسک را شست و شو دهید لوگوی چاپ شده روی آن از بین نمیرود.

علت استفاده ازماسک ها

در گذشته از ماسک ها در محیط های بیمارستانی و یا راکتورهای هسته ای استفاده میشد. همچنین افراد درهنگام مواجه شدن با آلودگی ها ازماسک استفاده میکردند. گاهی نیز افرادی که دچار آنفولانزا و سرماخوردگی میشدند برای اینکه دیگران را آلوده نکنند از ماسک استفاده میکردند.

 اما امروزه دنیا درگیر مشکل دیگری است. ویروس کرونا جدید ترین پاندمی است که بشریت را با مشکل بزرگی مواجه کرده است. این ویروس در چند سال اخیر جان 15 میلیون نفر را گرفته است. اما جالب تر انکه یکی از مطمئن ترین روش های پیشگیری از کرونا استفاده از ماسک است.

ماسک ها اگر از لایه های حفاظتی کافی برخوردار باشند میتوانند از ورود این ویروس به راه های تنفسی فرد جلوگیری کند. از این رو زدن ماسک در کشورهای درگیر این ویروس اجباری شد. اگر چه در حال حاظر میزان آمار کرونا کاهش یافته است ولی هر گونه سهل انگاری میتواند باعث افزایش مجدد این ویروس در سرتاسر جهان شود.

پس لازم است هریک از ما به اندازه ی سهم خودمان در جامعه و برای مراقبت از خود و عزیزانمام ماسک بنزنیم.

به همین دلیل است لازم است بدانیم آیا چاپ ماسک سه بعدی بهداشتی است؟ آیا همین ماسکی که برای محافظت از ما است به روش های بهداشتی تولید میشود یا خیر؟ در ادامه به جواب این سوال خواهیم پرداخت.

فرآیند تولید چاپ روی ماسک

آیا همین ماسک که برای مراقبت و محافظت از ما طراحی و تولید میشود بهداشتی است؟ در واقع ماسک ها به دو روش تولید میشوند. تولید ماسک کارخانه ای - تولید ماسک زیرپله ای

در روش اول ، لایه اول که اسپان است توسط کارخانه تولید میشود، سپس این لایه به چاپخانه میرود. در چاپخانه، لوگو یا طرح درخواستی مشتری برروی لایه اول با روش تمام اتومات و بدون دخالت دست و کارگر در محیط کاملا ایزوله چاپ میشود.

 سپس این لایه مجددا به کارخانه بازگشته و توسط دستگاه تولید ماسک لایه دوم که ملت است و لایه درونی که بر روی صورت و بینی قرار می گیرد به هم متصل و دوخت می شود و سپس فرایند نصب کش صورت می گیرد.

در روش دوم ، تولید ماسک به صورت کاملا دستی و توسط افراد تولید میشود. همچنین فرآیند چاپ ماسک نیز در این روش با دست انجام میشود. به طوری که برخی از افراد ماسک های آماده را در بازار خریداری میکنند. سپس در مرحله چاپ ، این ماسک های خریداری شده توسط افراد عادی با روش های دستی صورت میگیرد. و بر وی میز کار قرارداده و عملیات چاپ دستی را روی ماسک انجام می دهند.

قاعدتا این روش، روشی بهداشتی نخواهد بود و 100 % ماسک های تولیدی خود حامل ویروس و آلودگی باشند.

سفارش ماسک تبلیغاتی به کجا بدهیم ؟

با توجه به مشکلاتی که در روش چاپ دستی است و کاملا غیر بهداشتی که حتی در گزارشهایی منجر به بستری شدن افراد هم شده باید در انتخاب پیمانکار و چاپانه که تولید ماسک تبلیغاتی بر عهده گیرد دقت نمود

بر اساس تحقیقات میدانی و مراجعه بازرسان نهادهای امنیتی و بهداشتی ، یکی از چاپخانه های ایزوله و تمام اتومات و بهداشتی چاپخانه مجریان در تهران است.

ماسک

 جالب است بدانید چاپخانه های تمام اتوماتیک تنها در صورتی سفارشات چاپ ماسک سه بعدی را می پذیرند که سفارشات مشتری بیشتر از 100 هزار ماسک باشد. از این رو بیشتر مشتریان مجبور میشوند برای چاپ به تولیدی های زیر پله ای مراجعه کنند. در همین راستا چاپخانه مجریان، تنها چاپخانه ای است که با توجه به سه شیفت بودن ، بخشی از تولیدات خود را اختصاص داده به سفارشات 1000 عددی و از عملیات چاپ بدون دخالت دست استفاده میکند. در این مجموعه از بروز ترین ابزار آلات در فرآیند چاپ استفاده میشود و در نهایت ماسک هایی کاملا بهداشتی را به مشتری تحویل میدهد.

چاپخانه مجریان را در گوگل جستجو و یا با مشاوران آنلاین آن از طریق شماره های دفتر مرکزی 22925602 در ارتباط باشیدرپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...