سوال روز : چرا برانکو از ربیع خواه دفاع می کند ؟ موضوع ژل نزدن نیست !

این روزها محسن ربیع خواه بازیکن بی حاشیه پرسپولیس از هر سو تحت فشار است. از روی سکوها بگیرید تا گزارشگران تلویزیونی و رسانه های مختلف که فیکس بودن او را به نقد می کشند.

  1. پنجشنبه ۱۱ آبان ۹۶ ساعت ۲۲:۱۵ (۲ سال،۳ ماه قبل)
ربیع خواه حیدری

به گزارش سرویس ورزشی نوداد ، محسن ربیع خواه بازیکن پرسپولیس که در شهرآورد ۸۵ و مقابل استقلال عملکرد بدی نداشت، با دلخوری و گلایه مندی می گوید: 

گناه من چیست که ساده فوتبال بازی می کنم؟! 

اما واکنش برانکو از آن هم جالب تر است.

مرد کروات سر تمرین پرسپولیس به یکی از خبرنگاران امین خود به شکل خصوصی گفته است: 

بازیکنانی که مثل محسن ربیع خواه با تمام توان برای تیم تلاش می کنند، همیشه در قلب من جای ویژه ای دارند. او برای پرسپولیس کارهای زیادی می کند که متأسفانه کسی نمی بیند. ربیع خواه یک فوتبالیست خیلی خوب و مثل انگولو کانته برای تیم من است. او به پیروزی های تیم کمک می کند در حالی که دیده نمی شود. اهل خودنمایی یا تبلیغ برای خودش هم نیست. شاید برخی ها انتقاداتی داشته باشند ولی من به حرف کسی گوش نمی دهم. من از محسن ربیع خواه دریبل زدن نمی خواهم. ارسال پاس های بلند و ۴۰ متری هم نمی خواهم. حتی شوتزنی و گلزنی هم نمی خواهم و آنچه از او می خواهم، فوتبال ساده است که به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

مرد کروات در مصاحبه های رسمی خود نیز همواره از محسن ربیع خواه دفاع می کند. چرا؟ دلیل اصلی آن ساده بازی کردن و انجام وظایف تاکتیکی است که به او محول می شود. دلایل دیگر به افت کمال کامیابی نیا پس از آن مصدومیت و جراحی کتف مربوط می شود و غیبت احمد نوراللهی! 

شماره ۸ همچنان سرباز است و نمی تواند برای پرسپولیس در میادین رسمی بازی کند. در میان سایر بازیکنان پرسپولیس هم کسی قادر نیست در پست حساس هافبک دفاعی و تخریب گر بازی کند. تجربه تلخ شهرآورد فصل گذشته و بازی دادن حسین ماهینی در پست هافبک دفاعی، برانکو را به این نتیجه رساند که بازی کردن در این پست کار هرکس نیست. در چنین شرایطی هر مربی دیگری هم به جای برانکو باشد، همین راه را انتخاب می کند؛ حمایت از محسن ربیع خواه!

شاید ربیع خواه معمولی به نظر برسد اما به قول معروف کار برانکو و پرسپولیس را راه می اندازد. می رود، می جنگد و توپ ربایی می کند. بنابراین منتقدان سبک بازی محسن ربیع خواه بهتر است دست از سر این بازیکن و برانکو بردارند. سرمربی کروات پرسپولیس در حال حاضر گزینه دیگری برای جانشینی محسن ربیع خواه ندارد و به نظر می رسد سیاست درستی اتخاذ کرده باشد.