دیابتی ها از مصرف این خوراکی ها غافل نشوند!

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: دیابتی ها کربوهیدرات های پیچیده(نان سبوس دار و حبوبات) مصرف کنند.

  1. چهارشنبه ۱۵ فروردین ۹۷ ساعت ۱۵:۱۷ (۲ سال،۱ ماه قبل)
دیابت دیابتی‌ها  از  مصرف  این  خوراکی‌ها  غافل  نشوند!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

عزت الله فاضلی مقدم اظهار کرد: با توجه به اینکه آسیب هایی که قندهای ساده دارد برخی از بیماران باید در مصرف آنها زیادتر احتیاط کنند.وی با بیان اینکه مصرف قندهای ساده در دیابتی ها سبب افزایش سدیم و قند خونمی شود، افزود: دیابتی نباید از قندهای ساده استفاده کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد: قندهای ساده در بدن تبدیل به چربی شده و افرادی که چربی خون شان به ویژه تری گلیسیرید بالایی دارند باید در مصرف قندهای ساده احتیاط کنند.

فاضلی مقدم اضافه کرد: توصیه می شود بیماران دیابتی کربوهیدرات های پیچیده نظیر نان های سبوس دار و حبوبات و به مقدار نیاز استفاده کنند.وی گفت: این افراد باید حجم غذایشان کم و تعداد وعده ها را زیادتر کنند و زیادتر غذاهایی که فیبر دارند مصرف کنند.این متخصص تغذیه و رژیم درمانی بیان کرد: چنانچه بیماران دیابتی سبک زندگی خود را اصلاح و الگوی غذایی مناسب و فعالیت ورزشی داشته و وزن خود را کم کنند می توانند سال ها با وجود این بیماری زندگی کنند.

فاضلی مقدم گفت: چنانچه دیابتی ها موارد فوق را رعایت نکنند به عروق ریز و درشت آنها صدمه می رسد و دچار آسیب های چشمی، کلیوی، قلبی و عروقی شده و حتی محیط پاهای آنها نیز درگیر می شود و عوارض غیرقابل جبرانی را متحمل شده و سلامت این افراد مورد تهدید قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه نان سنگک سبوس زیادی دارد ولی شاهدیم میزان سبوس این نان متاسفانه کمتر است و مردم رغبت به مصرف نان های سفید دارند، تاکید کرد: نان هایی که رنگ تیره تری دارند سبوس زیادتری داشته و برای سلامت دستگاه گوارش و پیشگیری از خیلی از بیماری ها مفید بوده؛ چنانچه سبوس آرد زیادتر باشد خیلی مناسب تر است.