فشن شوی گربه ها در تهران با هزینه 500 هزار تومانی ! + عکس ها

در حال چک کردن پیام هام تلفن همراهم هستم که یک آگهی توجهم را جلب می کند.

  1. چهارشنبه ۲۳ آبان ۹۷ ساعت ۱۲:۵۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
«فشن‌شو گربه‌ها» در پایتخت با مجوزهای دروغین 100 صفحه‌ای+ عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اسکرین شات از یک آگهی تبلیغاتی است که در خصوص اولین دوره تخصصی گربه در ایران و برگزاری مراسم CAT SHOW (فشن شو گربه ها) توضیحاتی را ارائه داده است.

ماجرای جنجالی «فشن شو گربه ها» در پایتخت/ از هزینه ۵۰۰ هزار تومانی دوره تخصصی تا مجوز های دروغین+تصاویر

***ثبت نام بیش از ۲ میلیون گربه شناسنامه دار در CAF

بر اساس اطلاعات موجود تاکنون بیش از ۲ میلیون گربه شناسنامه دار در این اتحادیه بین المللی که با عنوان CAF شناخته می شود ثبت نام کرده اند و این اتحادیه بیش از ۶۰۰ عضو باشگاهی دارد.

«فشن شو گربه ها» در پایتخت با مجوزهای دروغین 100 صفحه ای+ عکس

اولین شو بین المللی در سال ۱۹۹۴ در آتلانتا برگزار شده و بزرگ ترین نمونه آن در آمریکا است و ایالت هایی همچون تگزاس، جورجیا، هوستون و آتلانتا با ۴ دوره میزبانی، رکورددار این مراسم بوده اند.

بُرد گربه های ایرانی در ۱۵ دوره CAT SHOW

طبق اطلاعاتی که در فضای مجازی است ۲۳ فشن شو گربه برگزار شده که در ۱۵ دوره، پرشین کت یا همان گربه های ایرانی برنده بوده اند، آخرین مراسم هم در اکتبر ۲۰۱۸ در ایالت اوهایو برگزار شده بود.

«فشن شو گربه ها» در پایتخت با مجوزهای دروغین 100 صفحه ای+ عکس

کنجکاوی ام بیشتر می شود، برای همین با یکی از شماره هایی که اعلام شده تماس می گیرم تا از جزئیات این همایش و نحوه برگزاری فشن شو گربه ها در ایران اطلاعاتی را به دست بیاورم.

هزینه ۵۰۰ هزار تومانی برای شرکت در اولین دوره تخصصی گربه در ایران

بعد از چند بوق کوتاه آقای جوانی تلفن را جواب می دهد و در پاسخ به سوال من در مورد نحوه برگزاری این همایش می گوید: هزینه شرکت در کلاس ها ۵۰۰ هزار تومان است، مدرسان از سازمان جهانی گربه (WCF) ایران آمده اند و رئیس کمیته داوران هم که از مقامات بالای (WCF) است در این همایش حضور دارد.

از من سوال می کند که پرورش دهنده هستم یا برای گربه خانگی ام متقاضی شرکت در این دوره ها شده ام که من هم در پاسخ عنوان می کنم که یک گربه پرشین دارم و می خواهم اطلاعات بیشتری در مورد نحوه نگهداری گربه داشته باشم.

آقای جوان با هیجان خاصی می گوید: در این کارگاه های آموزشی که سوپروایزر آن از کشور ترکیه به ایران آمده شما با آناتومی، پرورش، ژنتیک، اصلاح نژاد، نحوه نگهداری صحیح گربه و بیماری ها آشنا می شوید و در پایان همایش هم گواهینامه شرکت در این کلاس ها با امضای مسئول (WCF) به شما اعطا خواهد شد.

«فشن شو گربه ها» در پایتخت با مجوزهای دروغین 100 صفحه ای+ عکس

تعویق برگزاری فشن شو گربه ها به دلیل تقارن با ماه محرم و صفر

وی در خصوص زمان و مکان برگزاری همایش می گوید: این برنامه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر همراه با پذیرایی ناهار برگزار می شود، ما نمایشگاه شهرآفتاب را برای محل برگزاری این دوره ها در نظر گرفته بودیم که به دلیل برخی مشکلات، سالنی در احمدآباد مستوفی را انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: این دوره ها با حمایت سازمان جهانی گربه برگزار می شود، کارهای داخلی با هماهنگی مرکز اصلاح نژاد و دام کشور انجام و مجوزهای لازم از نظام دامپزشکی اخذ شده است.

این آقای جوان در مورد نحوه برگزاری فشن شو گربه ها (CAT SHOW) هم گفت:به دلیل همزمانی با ماه محرم و صفر و برخی مخالفت ها برگزاری این فشن شو فعلاً به تعویق افتاده اما در آینده برگزار می شود تا حداقل مردم یک دلخوشی و اوقات فراغتی داشته باشند.

حضور هر گربه در CAT SHOW با ۱۰۰ هزار تومان

در خصوص شرایط حضور گربه ام در (CAT SHOW) سوال می کنم که در پاسخ می گوید: هزینه حضور برای هر گربه ۱۰۰ هزار تومان است و هر نفر با هر تعداد گربه ای که خواست می تواند در این مراسم شرکت کند.

وی افزود: این فشن شو یک ایونت جهانی است که البته به دلیل تعویق مراسم ما از حضور اساتید و داوران کشور آلمان محروم می شویم اما بررسی ها کاملاً تخصصی و بر اساس استانداردهای جهانی صورت می گیرد.

«فشن شو گربه ها» در پایتخت با مجوزهای دروغین 100 صفحه ای+ عکس

دریافت ۱۰۰ صفحه مجوز برای برگزاری فشن شو گربه ها در ایران

وی با بیان اینکه برای برگزاری این (CAT SHOW) دارای ۱۰۰ صفحه مجوز هستیم، گفت: مجوزهای ما از وزارت صنعت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجلس شورای اسلامی، شهرداری، اماکن، سازمان نمایشگاه های ایران و سایر نهادهای ذیربط است، خیلی ها تلاش داشتند جلوی این کار را بگیرند اما با دیدن مجوزهای ما قانع شدند.

در خصوص گواهینامه های اعطایی و میزان اعتبار آن سوال می کنم که در پاسخ می گوید: این سرتیفیکیت ها خیلی عالی و معتبر است، من برای یک گواهینامه با سطح خیلی پایین تر از این در یک کشور دیگر ۱۵ میلیون تومان هزینه کردم، جای خالی کم داریم و اگر مایل به شرکت هستید هرچه سریع تر ثبت نام کنید.

وی افزود: حتی خود بچه های مرکز اصلاح نژاد و جهاد کشاورزی هم به دنبال حضور در این مراسم بودند تا بتوانند این مدرک بین المللی را دریافت کنند.

وی تأکید کرد: ما برای درآمدزایی این کار را نمی کنیم، این ایونت جهانی آبروی ایران است و باید خیلی خوب و پربار برگزار شود!

برای روشن شدن علت این موضوع به سراغ یک روانشناس رفتم و او، علت گرایش خانواده ها به نگهداری حیوانات را جویا شدم.

فرار از مسئولیت، تفکرات روشنفکری و رفع کمبودهای عاطفی علت عمده نگهداری از حیوانات است

نصرالله منصوری یکی از دلایل گرایش بعضی از خانواده ها به حیوانات خانگی را فرار از مسئولیت پذیری دانست و گفت: معمولا اینگونه افراد در محیط زندگی خانوادگی مسئولیت شناس و مسئولیت پذیر بار نیامده اند و گرایش آنها به سمت حیوانات خانگی همچون سگ و گربه به جای فرزندآوری نشان دهنده فرار از مسئولیت است، در حالی که این حیوانات در ظاهر مسئولیتی برای صاحبانشان ندارند، اما در واقع چنین نیست.


بیشتر بخوانید:توصیه «من و تو»؛ زندگی مجردی در آغوش سگ و گربه های فانتزی


این روانشناس تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل روانشناسی این موضوع روی آوردن برخی از افراد چه زن و چه مرد به سبک زندگی اروپایی است که از غرب نشأت می گیرد و زمانی که با این افراد صحبت می کنیم روشنفکری، ترحم و دلسوزی و سرگرمی را دلیل این اقدام می دانند.

این روانشناس با بیان اینکه البته خیلی از افراد اینگونه استدلال ها را قبول ندارند، گفت: متأسفانه برای نگهداری از حیوانات خانگی هزینه های گزافی صرف می شود که این هزینه ها می تواند برای درمان بیماری های پرهزینه و کمک به افراد ناتوان صرف شود.

«فشن شو گربه ها» در پایتخت با مجوزهای دروغین 100 صفحه ای+ عکس

این روانشناس با بیان اینکه برخی از افرادی که اقدام به نگهداری حیوانات خانگی می کنند در گذشته کمبودهایی داشته اند، گفت: در واقع آوردن حیوان راهی برای جبران کمبودهای گذشته شان است.

منصوری با تأکید بر اینکه ما باید فرهنگ غنی ایرانی ـ اسلامی ـ دینی را گسترش دهیم، گفت: متأسفانه جوانان ما راه خود را گم کردند و عده ای حتی به پوچ گرایی رسیده اند و وقتی با آنها هم صحبت می شویم عنوان می کنند که دیگر چیزی قانعشان نمی کند.

پلیس اماکن: هیچ مجوزی برای برگزاری «فشن شو گربه ها» نداده ایم

خبرنگار انتظامی ما برای پیگیری ادعای مجوزهای صادره از یک مقام مسئول در پلیس اماکن موضوع را جویا شد و پلیس اماکن اعلام کرد که اصلاً مراجعه ای در این خصوص به پلیس اماکن نشده است.

این مقام مسئول ادامه داد: هنگامی که از طریق دوستان از برگزاری این مراسم در مجموعه شهرآفتاب مطلع شدیم، با شهرداری تهران که متولی این مکان است هماهنگی صورت گرفت و از برگزاری چنین مراسمی ممانعت به عمل آمد.
همرسانی نوشتار: