آزادسازی تمامی پایگاه های شهری عراق از شر داعش !

فرمانده عملیات الجزیره از آزادی کامل شهر راوه ساعاتی پس از آغاز عملیات نیروهای امنیتی عراق و حشد عشایری برای آزادسازی این شهر واقع در غرب استان الانبار خبر داد.

  1. جمعه ۲۶ آبان ۹۶ ساعت ۱۷:۳۶ (۲ سال،۷ ماه قبل)
راوه الانبار

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر) و به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، مرکز تبلیغات نظامی ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای امنیتی و عشایر عراق امروز(جمعه) عملیات آزادسازی شهر راوه در غرب استان الانبار، تنها پایگاه مهم گروه تروریستی داعش در عراق را آغاز کردند.

با آزادسازی شهر راوه عملا به بیش از سه سال حضور داعش در شهرهای عراق پایان داده شد و این گروه اکنون تنها برخی مناطق بیابانی غرب کشور را تحت نفوذ دارد که گرچه منطقه وسیعی است اما از لحاظ نظامی اهمیت چندانی ندارد.

قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق با تبریک این پیروزی به مرجعیت و مردم عراق اعلام کرد که آزادسازی راوه به معنای پایان کار داعش در عراق است.

نیروهای عراقی با انتشار اطلاعیه‌هایی برای ساکنان شهر راوه، از آنان خواسته‌ بودند پرچم‌های سفید بر فراز خانه‌هایشان نصب کنند.

رشید یارالله، فرمانده عملیات پاکسازی مناطق شمال رودخانه فرات و الجزیره نیز صبح امروز(جمعه) در بیانیه کوتاهی اعلام کرده بود: 

یگان‌های فرماندهی عملیات الجزیره و حشد عشایر وارد شهرستان راوه شدند.

عملیات یورش به شهر راوه در غرب استان الانبار بامداد امروز آغاز شده بود.

همرسانی نوشتار: