رژیم صهیونیستی از اولش هم می خواست فلسطینی ها را بیرون کند !

اسناد جدیدی که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده نشان می‌دهد رژیم صهیونیسیتی به دنبال کوچاندن تمامی فلسطینی‌های ساکن فلسطین به هر شکل ممکن از جمله قطع آب از آنها بوده است.

  1. جمعه ۲۶ آبان ۹۶ ساعت ۱۶:۳۳ (۲ سال،۷ ماه قبل)
فلسطین

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) و به نوشته روزنامه «الغد» وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با انتشار بخش جدیدی از اسناد محرمانه این رژیم مربوط به جنگ ژوئن ۱۹۶۷ میلادی، سردرگمی رهبران تل‌آویو و فرماندهان ارتش این رژیم در مواجهه با یک میلیون فلسطینی ساکن کرانه باختری و نوار غزه و ۴۰ هزار فلسطینی ساکن مناطق اشغالی 1948 و بررسی راه‌های کوچاندن و یا تشویق آنها به مهاجرت از کشورشان را افشا کرد.

این اسناد که پس از گذشت ۵۰ سال از جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی افشا شده، نشان می‌دهد، اولین کسی که به فکر بیرون راندن فلسطینی‌ها به ویژه از نوار غزه افتاد، لوی اشکول، نخست وزیر وقت اسرائیل بود که در یکی از جلسات داخلی رهبران اسرائیل گفته است «کار تشکیل کارگروهی با هدف تشویق اعراب به ترک فلسطین را در پیش خواهد گرفت».

اشکول گفته است: 

این کار باید با آرامش و به صورت محرمانه انجام شده و راه‌های کوچاندن آنها به دیگر کشورها و نه فقط شرق رودخانه اردن بررسی شوند.»

وی در ادامه گفت: 

اگر آب به اندازه کافی در اختیار آنها قرار ندهیم، راهی جز مهاجرت ندارند، ما در مرحله اول به دنبال تخلیه غزه هستیم، شاید جنگ دیگری انتظار ما را می‌کشد و طی آن این مشکل حل شود اما این کمی ولخرجی است.

سند دیگری مربوط به زلمان آران، وزیر آموزش وقت اسرائیل است که در این باره گفته است: 

کشور یهود که ۴۰ درصد آن را اعراب تشکیل داده‌اند، کشوری یهودی نیست و آنها(اعراب) ستون پنجمی برای نابودی کشور اسرائیل خواهند بود.

آران گفته: 

من این دو میلیون یهودی را به شکل دیگری می‌بینم، زمانی که به ۱.۳ میلیون عرب با افزایش عادی جمعیت‌شان می‌نگرم، نفرتی سرکوب شده و ابتدایی را احساس می‌کنم، می‌توان بر ۶۰ هزار عرب کنترل یافت اما ۶۰۰ هزار و یا یک میلیون را نه.
همرسانی نوشتار: