دولت آمریکا تعطیل شد !

به دنبال ناکامی قانون گذاران سنای آمریکا برای توافق بر سر لایحه بودجه موقت، دولت فدرال آمریکا تعطیل شد.

  1. ۱ سال قبل
دولت آمریکا

به گزارش سرویس سیاسی نوداد (سکوی اجتماعی خبر) دولت فدرال آمریکا به دلیل عدم موافقت نمایندگان کنگره این کشور بر سر لایحه بودجه تعطیل شد.

برای ممانعت از تعطیلی دولت فدرال آمریکا، کنگره باید تا پایان ساعت 24:00 جمعه به وقت واشنگتن بر سر لایحه بودجه توافق می‌کرد اما چنین توافقی صورت نگرفت.

مجلس نمایندگان آمریکا پنجشنبه شب لایحه‌ای را با 230 رأی موافق و 197 رأی مخالف به تصویب رساند که خواستار ادامه تأمین هزینه‌های دولت تا چهار هفته آینده است و این لایحه را به سنای آمریکا فرستادند اما در سنا لایحه بودجه موقت با ناکامی مواجه شد.

نمایندگان کنگره به دنبال رسیدن به توافق بر سر یک قانون دوران اوباما به نام «قانون داکا»، ساخت دیوار در نزدیکی مرز مکزیک، توافق بر سر سقف هزینه‌کرد کنگره در حوزه‌های نظامی و داخلی هستند.

تعطیلی دولت زمانی اتفاق می‌افتد که رئیس‌ جمهور آمریکا و کنگره این کشور نتوانند قانون مربوط به تخصیص اعتبارات نهادهای دولتی را در موعد مقرر به امضا برسانند.

با تعطیلی دولت فدرال آمریکا در حالی که تنها یک سال از ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» می‌گذرد، این نوزدهمین بار است که از سال 1976 دولت فدرال در این کشور دچار تعطیلی می‌شود.

آخرین بار در سال 2013 بود که دولت فدرال آمریکا در زمان «باراک اوباما» به مدت 16 روز تعطیل شد.