حکم اعدام 11 تروریست قطعی شد

فرمانده ارتش پاکستان، حکم دادگاه های نظامی این کشور برای اعدام ۱۱ متهم به انجام اقدامات تروریستی را به عنوان حکم نهایی تایید کرد.

  1. جمعه ۶ مهر ۹۷ ساعت ۲۳:۵۵ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بیانیه مطبوعاتی روز شنبه روابط عمومی ارتش پاکستان (ISPR)، این متهمان در انجام اقدام تروریستی و حمله به نیروهای مسلح، حمله به دستگاه های اجرایی (LEAs)، حمله و تخریب موسسات آموزشی و قتل عام و ترور غیرنظامیان دست داشته اند.

براساس این بیانیه، مقادیر فراوانی سلاح جنگی و تجهیزات انفجاری نیز از این متهمان در عملیات های ضد تروریستی نیروهای پاکستان کشف و ضبط شده است. این متهمان در مجموع به ترور و قتل عام ۶۹ تن شامل ۴۹ غیرنظامی و ۲۰ مقام امنیتی و پلیس و زخمی شدن ۱۴۸ نفر دیگر مجرم شناخته شده و همه آنها در دادگاه های ویژه نظامی محاکمه شده اند. فرمانده ارتش پاکستان همچنین، حکم حبس چهار تروریست دیگر که از سوی دادگاه های ویژه نظامی صادر شده است را تایید کرد. فرمانده ارتش پاکستان آخرین بار، بیست و پنجم امرداد امسال حکم دادگاه های نظامی این کشور برای اعدام ۱۵ متهم به انجام اقدامات تروریستی را به عنوان حکم نهایی تایید کرد. دادگاه های نظامی نزدیک به ۳.۵ سال پیش و پس از حمله تروریستی مرگبار سال ۲۰۱۴ به مدرسه ای در شهر پیشاور پاکستان با هدف سرعت بخشی به روند محاکمه تروریست ها و قاطعیت صدور حکم اعدام برای افراد مجرم در این زمینه، تشکیل شده است. مدت فعالیت این دادگاه در زمان تشکیل آن، دو سال اعلام شده بود و این مدت، سال پیش دوباره تمدید شد. در این گزارش به نام گروه هایی که این افراد به آنها وابسته اند، اشاره نشده است.