آقای فوتبالیست دستگیر شده امروز آزاد می شود ! + عکس

«حکیم العربی» بازیکن فوتبال بحرینی که در تایلند دستگیر شده بود، از زندان آزاد می شود.

  1. دوشنبه ۲۲ بهمن ۹۷ ساعت ۱۵:۳۵ (۶ ماه،۱ هفته قبل)
فوتبالیست بحرینی بازداشت شده در تایلند امروز آزاد می‌شود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اسکای نیوز»، حکیم العربی به جرم مخالفت با حکومت بحرین در جریان انقلاب این کشور، در سال ۲۰۱۱ تحت پیگرد قرار گرفت. این بازیکن فوتبال در سال ۲۰۱۴ به استرالیا پناهنده شد و در این کشور به بازی فوتبال ادامه داد. اما در ماه نوامبر ۲۰۱۸ درحالی که برای سفر ماه عسل به همراه همسرش به تایلند رفته بود، به درخواست بحرین، در فرودگاه «بانکوک» دستگیر شد.

«چتچام آکاپین» یکی از مقامات دفتر دادستان کل تایلند گفت: «امروز دادگاه دستوری برای آزادی آقای حکیم از زندان صادر می کند». وی افزود: «دیگر دلیلی برای نگه داشتن او وجود ندارد. این حق او است که تصمیم بگیرد به کجا می رود. او مردی آزاد است».

دفاعیات هفته گذشته العربی در دادگاه در حالی که زنجیر به پایش بسته شده بود، انتقادات بین المللی را برانگیخت. مقامات استرالیایی و دوستان فوتبالیست او نیز از تایلند خواسته بودند وی را آزاد کنند. همسر وی نیز برای آزادی او  تلاش های زیادی کرد. در نهایت بحرین از درخواست استرداد او انصراف داد.

مقامات بحرین پیش تر مدعی شده بودند او به خاطر آسیب وارد کردن به یک پاسگاه پلیس تحت تعقیب است و باید ۱۰ سال را در زندان بگذراند. اما العربی در دفاعیه خود در دادگاه گفت پیش از آن که ۴ سال پیش به استرالیا بگریزد، در بحرین به اتهام مخالفت با دولت مورد بازداشت و شکنجه قرار گرفته است.