پیشگویی درباره رئیس جمهور آمریکا در قرن 19

آیا ترامپ مسافر زمان است؟ + عکس ها

از آنجایی که انسان در طول تاریخ همیشه به دنبال فرصتی برای جبران گذشته و یا اطلاع از آینده برای بهتر زندگی کردن است، موضوع سفر در زمان یکی از آرزو های دیرینه او محسوب می شود.

  1. سه شنبه ۷ اسفند ۹۷ ساعت ۲۳:۴۰ (۱ سال،۷ ماه قبل)
پیش گویی عجیب درباره رئیس جمهور آمریکا در قرم ۱۹ / آیا ترامپ مسافر زمان است؟ + تصاویر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

امکان انجام این سفر ها شاید روی اسناد علمی دانشمندان و یا نظریات طرفداران توهم توطئه امکان پذیر باشد، اما هیچگاه به صورت عینی اثبات نشده و همیشه در حد یک فرضیه یا موضوعی جالب برای داستان ها و فیلم های ژانر علمی ـ. تخیلی باقی مانده است.

اجازه بدهید از نابغه ای به نام نیکلا تسلا آغاز کنیم. لابراتوار تسلا در نیویورک بود یعنی زمانی که او برخی از عجیب ترین آزمایشات خود را انجام داد. در سیزدهم مارس ۱۹۸۵ گزارش شد که تسلا در حالی که در یک کافه نشسته بود شروع به لرزیدن کرد و گفت: «امشب نزدیک بود بمیرم».

او آزمایشی را شرح داد که در آن از طریق شارژ الکترومغناطیسی دچار پدیده ای به نام اشعه مرگ (Death Ray) شده که او را قادر به شهود و مکاشفه در زمان گذشته، حال و آینده ساخته و اگر دستیار او سیستم را خاموش نکرده بود دچار مرگ می شد.

نیکلا تسلا در سال ۱۹۴۳ در اتاق خود در یک هتل در گذشت. اسناد و مدارک او به عنوان دارایی دولتی برای پیشگیری از سوء استفاده دشمنان آمریکا ضبط شدند و به علت پیچیدگی محاسبات او، از مهندسی نابغه دعوت شد که این اسناد را رمزگشایی کند. نام این مهندس جان جی ترامپ (John G. Trump) بود. این شخص عموی دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده بود. او پس از تجزیه و تحلیل اسناد اعلام کرد که هیچگونه شواهدی مبنی بر این که اسناد برای دشمنان آمریکا قابل استفاده هستند وجود ندارد. طبق اطلاعات موجود این پایان کار عموی دونالد ترامپ روی این اسناد بود.

جان جی ترامپ دانشمند شناخته شده آمریکایی و عموی دونالد ترامپ

پیش گویی عجیب درباره رئیس جمهور آمریکا در قرم ۱۹ / آیا ترامپ مسافر زمان است؟ + تصاویر

دونالد ترامپ همیشه از نبوغ عموی خود یاد می کند. در ۹ فوریه ۲۰۱۶ در مصاحبه با شبکه تلویزیونی nbc ترامپ جمله جالبی بر زبان می آورد:

I. Have to do what I. do

(من مجبور به انجام کار هایی هستم که می کنم)

این موضوع دقیقاً به چه معنایی بود؟

برای درک این جمله باید به قرن ۱۹ بازگردیم، زمانی که نیکلا تسلا در حال آزمایش بر روی سفر در زمان بود. همزمان با او شهروند نیویورکی دیگری به سختی برای به ثمر رساندن چیز دیگری تلاش می کرد. نویسنده ای به نام اینگرسول لاکوود (Ingersoll Lockwood) که نام یکی از دو کتاب مشهور او سفر های شگفت انگیز بارون ترامپ (همنام با پسر کوچک ترامپ) بود. بارون پسری جوان بود که در قلعه ای به نام «کستل ترامپ» زندگی می کرد. او برای یافتن دروازه دنیای جدید سفری ماجراجویانه به روسیه را آغاز می کند. راهنمای او دستنوشته های فردی به نام دان (Don) است. این نام نیز بسیار شبیه قسمت اول نام رئیس جمهور فعلی ایالات متحده است.

پیش گویی عجیب درباره رئیس جمهور آمریکا در قرم ۱۹ / آیا ترامپ مسافر زمان است؟ + تصاویر

تصویر فرزند آخر دونالد ترامپ (بارون ترامپ) و تصویر درج شده در کتاب

از شخصیت اصلی داستان (بارون ترامپ) و شباهت آن ها

در سال ۱۸۹۶ اینگرسول لاکوود کتاب دیگری با عنوان «آخرین رئیس جمهور» (The Last President) منتشر کرد که در آن از نامزدی بحث برانگیز و غیر منتظره ای برای ریاست جمهوری آمریکا سخن به میان می آید که به محرکی برای راهپیمایی اعتراضی مردم در خیابان پنجم منهتن (جایی که هتل ترامپ قرار دارد) تبدیل می گردد.

در سال ۲۰۱۷ دقیقاً چنین سناریویی در نیویورک تکرار شد.

کتاب لاکوود با عنوان «۱۹۰۰ یا آخرین رئیس جمهور» که در قرن ۱۹ منتشر شده است

پیش گویی عجیب درباره رئیس جمهور آمریکا در قرم ۱۹ / آیا ترامپ مسافر زمان است؟ + تصاویر

چه چیزی الهام بخش لاکوود برای نوشتن داستان هایی شد که به طرز غیر قابل باوری با حوادث زمان حال ارتباط دارند؟

یک فرضیه به روز دعوت از جان جی ترامپ برای رمزگشایی اسناد تسلا اشاره می کند. او در روز مذکور به پلان های ماشین زمان تسلا دست یافت و آن ها را از دولت ایالت متحده دزدید و از این پلان ها برای ساخت ماشین زمان برای خود بهره جست. جان ترامپ نمی توانست خود را به گذشته بفرستد، زیرا تجربه سال ۱۸۹۵ تسلا نشان داده بود که ماشین نیاز به یک اپراتور خواهد داشت که در مواقع اضطراری برق سیستم را به صورت دستی قطع کند؛ از آنجایی که به جز خود جان شخصی به کار ماشین وارد نبود و از آن مهمتر برای این کار قابل اعتماد نبود، او تصمیم گرفت به برادرزاده خود دونالد ترامپ جوان اعتماد کند، که فردی بسیار باهوش بود.

جان ماشین را اصلاح و راه اندازی می کند و دونالد جوان را به نیویورک قرن ۱۹ می فرستد. دونالد در داخل ماشین زمان پدیده اشعه مرگ را تجربه می کند و به شهود و مکاشفه ای ماورایی در خصوص گذشته، حال و آینده خود دست می یابد. او در گذشته با اینگرسول لاکوود ملاقات می کند و در مورد الهاماتی از آینده که در داخل ماشین زمان به او دست داده، از جمله ماجرای انتخابش به عنوان رئیس جمهور آمریکا و تولد کوچکترین فرزندش بارون ترامپ حرف می زند. او با این علم که پایان دنیا نزدیک است به زمان حال باز می گردد.

اما آیا این فرضیات صحت دارند؟ این توهم توطئه از کجا سرچشمه گرفته است؟

در جولای سال ۲۰۱۷ مجله نیوزویک (Newsweek) در مورد شباهت جالب داستان های کتاب لاکوود با اتفاقات زمان حال مقاله ای در سایت خود منتشر کرد.

مقاله منتشرشده در سال ۲۰۱۷ در سایت نیوزویک

پیش گویی عجیب درباره رئیس جمهور آمریکا در قرم ۱۹ / آیا ترامپ مسافر زمان است؟ + تصاویر

در خصوص پیشگویی ریاست جمهوری دونالد ترامپ در قرن ۱۹

این موضوع بیشتر به یک شوخی شبیه بود و مسکوت ماند، تا این که در اواسط ماه ژانویه سال جاری میلادی شخصی ناشناس در یکی از شبکه های اجتماعی سلسله پست هایی در این مورد منتشر کرد و به کاربران دیگر اعلام کرد که «چه نشسته اید که توطئه ای در میان است».

پیش گویی عجیب درباره رئیس جمهور آمریکا در قرم ۱۹ / آیا ترامپ مسافر زمان است؟ + تصاویر

توییتی که موضوع را بعد از دو سال دوباره بر سر زبان ها انداخت

گویا این توییت به مذاق کاربران توییتر بسیار خوش آمد، زیرا در مدت کوتاهی بیشتر از ۲۲۳ هزار بار بازنشر شد، که رقم بسیار قابل توجهی در این شبکه اجتماعی است. برخی نیز از تهدیدات FBI در خصوص حذف مطالب مربوط به این موضوع، مدارکی ارائه کردند، که البته صحت آن ها قابل تأیید نیست.

پیش گویی عجیب درباره رئیس جمهور آمریکا در قرم ۱۹ / آیا ترامپ مسافر زمان است؟ + تصاویر

توییت یکی دیگر از کاربران که به تهدید FBI برای پاک کردن پست او اشاره می کند

از آنجایی که ذهن انسان هیچ محدودیتی ندارد به زودی شاهد شاخ و برگ یافتن این موضوع و انتشار مطالب جالب جدیدی خواهیم بود. اما هیچ مدرک مستدلی در مورد صحت و سقم این فرضیات وجود ندارد و تنها با گذشت زمان زوایای تاریک این توهم توطئه روشن خواهند شد.

انتشار این خبر دلیل بر تایید محتوای آن نمی باشد
همرسانی نوشتار: