اولین تصویر همسر ابوبکر البغدادی

هیچ مردی در مخفیگاهش نیست + عکس

دیده بان حقوق بشر سوریه فاش کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک در ازای دریافت مبالغ هنگفتی فرماندهان و خانواده های اعضای داعش را به ترکیه فراری می دهند و همسر و دو فرزند سرکرده این گروه تروریستی را به مکانی نامعلوم در خارج از "باغوز" (آخرین پناهگاه داعش در سوریه) منتقل کرده اند.

  1. جمعه ۱۰ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۵۵ (۱ سال،۴ ماه قبل)
 این زن  همسر رسمی البغدادی است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

روزنامه الوطن سوریه، دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه های مخالف تاکید کرد: بیشترین مبلغی که در ازای قاچاق خانواده یکی از اعضای داعش به نیروهای سوریه دموکراتیک پرداخته شده به ۹۰ هزار دلار رسیده است.

طبق اطلاعات این سازمان، تا بدین لحظه ۱۴۲ خانواده داعشی با پرداخت مبالغ هنگفت به یک تیم قاچاقچی انسان متشکل از ده ها تن از نیروهای قسد و شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه و همدستان دیگر از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه فرار کرده اند.

طبق این گزارش، عملیات فراری دادن فرماندهان و خانواده های اعضای داعش توسط خودروهای نظامی و توسط برخی از نیروهای مسلح صورت می گیرد و افراد مذکور خانواده های داعشی را که تابعیت سوری ندارند به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان ترکیه انتقال می دهند و برخی دیگر نیز که سوری هستند به دنبال خروج از مناطق تحت کنترل نیروهای کرد و رفتن به ادلب هستند.در همین راستا، یک منبع مطلع به خبرگزاری بغداد الیوم اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک توسط یک کامیون بزرگ آبی رنگ ۲۱ خانواده سرکرده های داعش را پس از توافق برای تسلیم باغوز به کردها، به مکان نامشخصی منتقل کردند.

طبق این گزارش، این کامیون تحت حفاظت نیروهای ویژه آمریکا و خودروهای قسد بوده در افراد مذکور همسر و دو فرزند ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش نیز حضور داشتند که به مکان نامشخصی منتقل شدند.

این منبع افزود: خانواده های مذکور متشکل از زنان و کودکان اعضای داعش بوده و هیچ مردی در میان آنها حضور نداشت.

همرسانی نوشتار: