ارتش آمریکا ابوبکر بغدادی را بازداشت کرد + تصویر

تصاویر ثبت شده از «ابوبکر بغدادی» در یکی از خودرو های زرهی آمریکا این ادعا را تایید می کند که سرکرده گروه تروریستی داعش، در حال حاضر در بازداشت ارتش آمریکاست.

  1. سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷ ساعت ۱۰:۲۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
اعطای هویت جدید به تروریست‌های داعش از سوی سیا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ترکیه ای «ینی شفق» سازمان جاسوسی آمریکا، سیا، به عنوان بخشی از عملیات پوششی برای خارج کردن تروریست ها از منطقه، دست کم به ۱۴۰ نفر از عناصر داعش هویت، اسم و گذرنامه جدید اعطا کرده است. سیا دست کم دو هزار تروریست داعشی را در اردوگاهی که متعلق به حزب کارگران کردستان بود مورد بازجویی قرار داد و در نهایت از میان آن ها ۱۴۰ نفر مدارک شناسایی جدید دریافت کردند. بنا به این گزارش، بازجویی ها در «ایستگاه های ویژه بازجویی» که آمریکا در سوریه و عراق برپا کرده است صورت می گیرد. علاوه بر آمریکا، عوامل اطلاعاتی فرانسه، اسرائیل و انگلیس نیز با تروریست های داعش در عراق و سوریه دیدار می کنند.

ینی شفق در ادامه نوشت: این ایستگاه ها به شدت توسط ارتش آمریکا حفاظت می شود و غیرنظامیان به هیچ عنوان اجازه ورود به آنها را ندارند؛ زیرا سیا در حال حاضر نیز در آنجا در حال بازجویی عناصر «ویژه» داعش است.

«ابوبکر بغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش، در حال حاضر در بازداشت ارتش آمریکاست. تصاویر ثبت شده از این تروریست فراری در یکی از خودرو های زرهی آمریکا این ادعا را تایید می کند.

جنگ داخلی سوریه از سال ۲۰۱۱ آغاز شد که در پی آن صد ها هزار غیرنظامی کشته و یا آواره شدند. سال گذشته میلادی داعش در سوریه شکست خورد و در حال حاضر تنها دو درصد از خاک این کشور را در اختیار دارد.