دو تروریست آلمانی در ایران بازداشت شدند

دو تروریست آلمانی به ظن اقدامات تروریستی در ایران بازداشت شدند.

  1. یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۵۰ (۱ سال،۳ ماه قبل)
بازداشت دو تروریست آلمانی در ایران
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پایگاه دویچه وله این خبر را به نقل از نشریه آلمانی اشپیگل اعلام کرده و نوشته است احتمالا این دو نفر به ظن اقدامات تروریستی در ایران بازداشت شده اند.

طبق گزارش اشپیگل، «مقام های وزارت خارجه آلمان از همکاران ایرانی خود در این باره کسب اطلاع کرده اند، اما اطلاعات دقیقی درباره هویت دو آلمانی دستگیرشده دریافت نکرده اند». به نوشته اشپیگل تحقیقات این نشریه نشان می دهد این دو فرد دستگیرشده از آلمانی های ترک تبار هستند.

دویچه وله مدعی است که یکی از این افراد بازداشت شده در ایران ، فردی به نام «زامار» است که دادستانی فرانکفورت برای او به اتهام «تبلیغ برای عملیات خطرناک علیه دولت» قرار بازداشت صادر کرده و احتمالا این فرد برای برقراری ارتباط با تروریست های حاضر در سوریه یا افغانستان به منطقه سفر کرده است.

بنا به این گزارش، نفر دوم نیز «مورات» (مراد) نام دارد که از او اطلاعات دقیقی در دست نیست. مقام های امنیتی آلمان شخصی را به همین نام می شناسند اما طبق اطلاعات موجود، او حین فعالیت برای گروه تروریستی داعش کشته شده است. اماهنوز مشخص نیست که فرد دستگیرشده در ایران همان شخص است یا این صرفاً یک تشابه اسمی است.