آپارتمان های کمتر از ۴۰۰ میلیون تهران کجاست؟ + عکس

گروه وبگردی باشگاه ؛ گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در اردیبهشت ماه سال جاری نشان می دهد توزیع فراوانی تعداد واحد های مسکونی معامله شده بر حسب ارزش هر واحد به گونه ای بوده است که بیش از نیمی از معاملات به آپارتمان های مسکونی با ارزش کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان اختصاص داشته است.

  1. یکشنبه ۱۳ خرداد ۹۷ ساعت ۱۶:۵۵ (۲ سال،۱ ماه قبل)
آپارتمان‌های کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان پایتخت کجاست؟ +جدول
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این گزارش حاکی از آن است که حدود ۴/ ۵۱ درصد از مجموع ۱۹ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی معامله شده به آپارتمان های مسکونی با قیمت کل کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان تعلق دارد. در عین حال در میان دامنه های قیمتی مورد بررسی، واحد های مسکونی با ارزش ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون با اختصاص سهم ۵/ ۲۰ درصد، زیادترین سهم از معاملات انجام شده را داشته است. همین طور واحد های دارای ارزش ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون و ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان نیز به ترتیب سهم ۵/ ۱۷ و ۵/ ۱۱ درصدی داشته اند.


زیادتر بخوانید:قیمت آپارتمان های قدیم ساخت در پایتخت+ جدول


علاوه بر این اگرچه در اردیبهشت سال جاری متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسیده، اما بیش از ۵۸ درصد معاملات خرید و فروش با قیمتی کمتر از میانگین قیمتی شهر انجام شده است، به طوری که ۹ درصد از معاملات خرید و فروش مسکن در دامنه قیمتی ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ازای هر مترمربع بوده است. به گفته مشاوران املاک، سمت وسوی معاملات خرید و فروش منعقد شده در تهران، میزان قدرت خرید بخش زیادی از تقاضای مصرفی موجود در بازار را نشان می دهد. در جدول نبض بازار امروز مشخصات آپارتمان های مسکونی در دامنه قیمتی مورد استقبال متقاضیان مصرفی ارائه شده است.

آپارتمان های کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان پایتخت کجاست؟ +جدول

همرسانی نوشتار: