اینجا شیراز است نه تهران

سوپرلوکس ترین خانه هایی که اجاره هایشان نجومی است + عکس ها

بهروز ملکی، تحلیگر بازار مسکن در خصوص چشم انداز بازار اجاره در سال ۹۷ گفته است: «افزایش تدریجی اجاره بها از خردادماه آغاز شده و این روند، قابلیت تداوم تا شهریور را خواهد داشت.

  1. چهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷ ساعت ۰۷:۰۹ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)
گرانترین خانه‌های اجاره‌ای شیراز؛ ملکی با ۵۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ۲۰ میلیونی!+ تصاویر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

برخلاف ۴ سال گذشته که بازار اجاره مسکن از آرامش نسبی برخوردار بود پیش بینی می شود در سال ۹۷ این بازار برای مستاجرین سال نسبتا سختی باشد. محتمل ترین سناریو برای اجاره مسکن، نرخ رشد زیادتر از نرخ تورم عمومی است».

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شیراز نیز چندی پیش از افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی اجاره بها مسکن در کلانشهر شیراز خبر داده و گفته بود: از آنجا که زیادتر صاحب خانه ها به مسکن به عنوان یک کالای سرمایه ای نگاه می کنند با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و نوسانات بازار ارز و همچنین نرخ سود بانک ها قیمت رهن و اجاره مسکن را بالا برده اند.

آمار افزایش اجاره بها مسکن در شیراز با واقعیت همخوانی ندارد

البته آمار افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی اجاره بها در شیراز چندان با واقعیت همخوانی ندارد زیرا اکثر فعالان این بخش و مستاجران از افرایش نزدیک به ۵۰ درصدی اجاره بها مسکن نسبت به تابستان سال گذشته خبر می دهند.

آقای رحیمی که به گفته خودش از ۱۵ سال پیش تاکنون اجاره نشین بوده است، می گوید: سال پیش برای رهن و اجازه آپارتمانی که در آن ساکن هستم ۱۰ میلیون تومان رهن و ماهانه ۷۰۰ هزار تومان اجاره می دادم؛ اما امسال صاحبخانه برای تمدید قرارداد ۱۵ میلیون تومان رهن و ماهانه یک میلیون تومان درخواست کرده است.

آقای قاسمی یکی دیگر از شهروندان نیز می گوید: سال گذشته خانه ای با ۳۰ میلیون تومان رهن و ماهانه یک میلیون تومان اجاره کرده ام اما امسال صاحبخانه برای تمدید قرارداد ۲۰ میلیون تومان به رهن خانه اضافه کرده است که واقعا در توان مالی ما نیست.

در بازار اجاره مسکن شیراز نرخ های باورنکردنی نیز وجود دارد که این نرخ ها مختص بالاشهر است. در این مناطق متراژهای بالا و امکانات لوکس سبب بالا رفتن اجاره مسکن شده است.

اجاره بهای باورنکردنی آپارتمان های لوکس شیراز

بر این اساس در «بلوار ارم» یک آپارتمان ۳۰۰ متری لوکس و ۴ خوابه با ۵۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۲۰ میلیون تومان در فایل اجاره قرار گرفته است. امکانات این آپارتمان دوخواب مستر، گرمایش از کف، بام سبز همراه با آلاچیق و آشپرخانه فرنیش کامل عنوان شده است.

گرانترین خانه های اجاره ای شیراز؛ ملکی با ۵۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ۲۰ میلیونی!+ عکس ها

رهن کامل آپارتمانی لوکس و ۳ خوابه به متراژ ۴۰۰ متر در «قصرالدشت» شیراز ۵۵۰ میلیون تومان است، در همین منطقه خانه ای ویلایی و لوکس با ۶ خواب به قیمت یک میلیارد تومان رهن کامل قیمت گذاری شده است.

گرانترین خانه های اجاره ای شیراز؛ ملکی با ۵۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ۲۰ میلیونی!+ عکس ها

رهن کامل خانه ای سوپر لوکس و ۵۰۰ متری واقع در «بلوار نیایش» با امکاناتی از جمله ۴ خواب، سونا، جکوزی، استخر، روف گاردن، چیلر مرکزی سرمایش و گرمایش با یک میلیارد تومان است.

گرانترین خانه های اجاره ای شیراز؛ ملکی با ۵۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ۲۰ میلیونی!+ عکس ها

قیمت اجاره یک آپارتمان ۲۴۵ متری لوکس سه خوابه در «بلوار چمران» شیراز ۱۰۰ میلیون تومان رهن و ماهانه ۵ میلیون تومان است. یک واحد آپارتمان نوساز ۲۰۰ متری با دو خواب مستر لوکس در منطقه «قدوسی غربی» با نرخ ۱۰۰ میلیون تومان رهن و ماهانه ۵ میلیون تومان در فایل اجاره قرار گرفته است.

گرانترین خانه های اجاره ای شیراز؛ ملکی با ۵۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ۲۰ میلیونی!+ عکس ها

در «خاکشناسی» آپارتمانی ۱۹۶ متری دارای ۳ خواب به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. در «عفیف آباد» خانه ای ویلایی و لوکس با متراژ ۲۰۰ مترمربع با نرخ ۴۰ میلیون تومان رهن و ماهانه ۴ میلیون تومان برای اجاره قیمت گذاری شده است.
همرسانی نوشتار: