چه عواملی بر قیمت جعبه آتش نشانی موثر است؟

  1. سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱ ساعت ۰۷:۲۰ (۱ سال،۹ ماه قبل)

جعبه آتش نشانی

یکی از تجهیزات ایمنی که در هر مکانی لازم است جعبه آتش نشانی است. نام دیگر جعبه آتش نشانی فایر باکس می باشد. با توجه به قوانینی که وضع شده است وجود فایر باکس در مکان هایی که احتمال بروز آتش سوزی بالاست واجب است و در صورت عدم رعایت این قانون افراد مورد جریمه واقع می شوند. شاید برای شما سوال باشد چه لوازمی داخل جعبه آتش نشانی وجود دارد. در ادامه به این موضوع می پردازیم.

جعبه آتش نشانی چیست و چه چیزهایی داخل آن وجود دارد؟

همان طور که از اسمش مشخص است فایر باکس جعبه ای است که درون آن لوازم و تجهیزاتی جهت خاموش کردن آتش وجود دارد که به ترتیب عبارتند از قرقره، شلنگ، کپسول و ... . این جعبه ها باید در مکان درستی قرار بگیرد تا بتوان در مواقع مورد نیاز از آن استفاده کرد.
امروزه جان انسان ها مهم تر از همه چیز است و در جوامع امروز به این موضوع اهمیت بسیاری می دهد. آتش سوزی از آن دسته حوادث ناگوار است و انسان ها جهت حل این مشکل جعبه های آتش نشانی را ساخته اند. وجود فایر باکس در ساختمان ها، مکان های شلوغ و ... از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که هر چقدر مکان شلوغ تر باشد احتمال آسیب دیدن نیز بیشتر خواهد بود. 

 جعبه های آتش نشانی به چند دسته تقسیم می شود؟

اگر بخواهیم به صورت کلی جعبه ها را مورد بررسی قرار دهیم، آن ها به دو دسته تقسیم می شوند که به ترتیب عبارتند از جعبه آتش نشانی دیواری و محوطه ای که هر کدام نیز به ترتیب به 2 دسته تقسیم می شوند که عبارتند از تو کار و رو کار و پایه دار و ایستاده.
اگر بخواهیم دسته بندی جعبه ها بر اساس کاربردشان باشد مجدد به دو دسته تقسیم می شوند: 1. جعبه نگهدارنده کپسول، جعبه دارای قرقره.
 بسیاری از مغازه ها فایر باکس ها را بر اساس جنس تقسیم بندی می کنند که 2 دسته را شامل می شود: استیل و فایبرگلاس که هر کدام مناسب برای محیط با شرایط خاص است.

اگر قرار باشد جعبه های آتش نشانی را بر اساس شکل ظاهری دسته بندی کرد به ترتیب عبارتند جعبه های تک درب، دوقلو و دو طبقه که با توجه به نوع مکان باید جعبه های متناسب با آن را انتخاب کرد.

چه عواملی بر قیمت جعبه آتش نشانی موثر است؟

 فایر فاکس ها در نقاط مختلف کشور ساخته می شود که پارامتر ها و فاکتورهای مختلفی بر قیمت آن موثر است. یکی از این عوامل میزان ضخامتی است که ورقه های جعبه دارد. طبیعی است هر چقدر ضخامت آن ها بیشتر باشد ، هزینه ها نیز بیشتر می شود. دومین و شاید مهم ترین عامل کیفیت است که باز هم رابطه مستقیمی با هزینه ساخت فایر باکس ها دارد. از دیگر فاکتور هایی که روی قیمت جعبه آتش نشانی موثر است کیفیت قرقره ها و تجهیزاتی است داخل آن ها وجود دارد. البته لازم به ذکر است که توکار یا روکار بودن و بزرگ و کوچک بودن آن ها نیز سبب افزایش قیمت می شود.

سخن آخر

با توجه به اهمیت جان انسان ها وجود جعبه های آتش نشانی یا فایر باکس ها در مکان های شلوغ و عمومی از جمله هتل، بیمارستان، خیابان های شلوغ، مراکز خرید و ... لازم است. در موارد فوق به معرفی انواع دسته بندی های جعبه ها و عوامل موثر قیمت پرداختیم. شما می توانید با توجه به شرایط خود بهترین فایر باکس را تهیه نمایید.
همرسانی نوشتار:

رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...