احتمال اشتراک پلت فرم نسل آیندهٔ فورد رنجر و فولکس آماروک

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
احتمال اشتراک پلت‌فرم نسل آیندهٔ فورد رنجر و فولکس آماروک
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مشارکت فولکس واگن و فورد در زمینهٔ وسایل نقلیهٔ تجاری ممکن است نهایتاً منجر به ساخت نسل آیندهٔ پیکاپ های فورد رنجر و فولکس واگن آماروک روی پلت فرم مشترکی گردد چراکه این کار موجب کاهش هزینه های ساخت این خودروها خواهد شد. البته اگر واقعاً چنین اتفاقی روی دهد چند سال طول خواهد کشید تا بتوانیم این پیکاپ های جدید را در نمایندگی های فروش ببینیم.

درهرحال مدیرعامل فولکس واگن استرالیا آقای «مایکل بارچ» در این رابطه به GoAuto گفته است:

«دراین باره تمام راه ها موردبررسی قرار گرفته و توافق هایی با فورد انجام شده است. البته در حال حاضر من در موقعیتی نیستم که بتوانم بگویم ممکن است چه اتفاقی روی دهد یا روی ندهد اما آنچه که من فکر می کنم بسیار روشن است این است که ما باید برای رقابت در استرالیا هزینه های تولید پیکاپ آماروک را پایین بیاوریم. این خودرو در آرژانتین و آلمان تولید می شود که هزینه های تولید در هردوی آن ها بالا است آن هم برای پیکاپی که در رقابتی ترین بازار ممکن عرضه می شود».

احتمال اشتراک پلت فرم نسل آیندهٔ فورد رنجر و فولکس آماروک

آقای بارچ همچنین گفته است که اگر فورد و فولکس واگن پیکاپ های آیندهٔ خود را به طور مشترک توسعه دهند به نظر نمی رسد تفاوت ها و تمایزات برندهای آن ها حفظ گردد. درهرحال بین این دو شرکت مشارکت و همکاری وجود داشته و در حال تجزیه وتحلیل هستند که چه محصولاتی را باهم توسعه دهند. در این رابطه اخیراً تصاویر جاسوسی نشان داده اند که پروتوتایپ فورد ترانزیت و فولکس واگن کرافتر با سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Motion باهم در حال توسعه هستند که این می تواند به معنای استفادهٔ ون های تجاری آیندهٔ فورد از تکنولوژی چهارچرخ محرک فولکس واگن باشد.