مرسدس EQX، ترکیب یک شاسی بلند و یک پیکاپ!

  1. ۴ ماه قبل
مرسدس EQX، ترکیب یک شاسی‌بلند و یک پیکاپ!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

با هجوم بی سابقه ی خریداران به خودروهای قدبلند و همچنین محبوبیت روزافزون قوای محرکه ی جایگزین و جدید بجای پیشرانه های بنزینی و دیزلی سنتی، بازار شاسی بلندهای الکتریکی شده نیز نسبت به چند سال پیش تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده است.

مرسدس بنز اولین شاسی بلند الکتریکی خود با نام EQC را به تازگی معرفی کرده است. این خودرو باید به جنگ تسلا مدل X، جگوار آی پیس و آئودی E-Tron برود. بسیاری از افراد معتقدند نمای جلوی این شاسی بلند خیلی جذاب نیست و می توان با برخی بازنگری های AMG آن را بهتر نمود.

موضوع مهم تر اینکه دو پیشرانه ی الکتریکی که هر یک در هر اکسل قرار دارند قدرت ۴۰۷ اسب بخاری و گشتاور ۷۶۵ نیوتون متری تولید می کند. مرسدس ادعا می کند این خودرو در شتاب گیری سنگین تنها به ۵.۱ ثانیه زمان نیاز دارد تا از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت EQC نیز به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

این شاسی بلند تمام الکتریکی در سیکل آزمایشی NEDC محدوده حرکتی رسمی ۴۵۰ کیلومتری دارد که توسط مجموعه باتری لیتوم-یونی ۸۰ کیلووات ساعتی ایجاد می شود. البته این برد در دنیای واقعی کاملاً به سبک رانندگی راننده بستگی دارد.

EQC تنها خودروی الکتریکی مرسدس نبوده و قبلاً نیز شاهد تست پرچم دار EQS بوده ایم. همچنین اعضای این خانواده بازهم گسترش خواهد یافت و شامل برخی مدل های کوچک نیز خواهد شد؛ بنابراین نهایتاً مرسدس بنز به تولید یک خودروی جمع وجور الکتریکی و احتمالاً با نام EQA بله خواهد گفت.

مرسدس EQX، ترکیب یک شاسی بلند و یک پیکاپ!


اما اخیراً رندری جالب از نسخه ی الکتریکی پیکاپ X کلاس توسط کلبر سیلوا منتشر شده و این طراح صنعتی نام EQX را برای آن انتخاب کرده است. مرسدس هیچ چیزی درباره پیکاپ خود اعلام نکرده اما زیرساخت این خودرو بر پایه نیسان ناوارا شکل گرفته و شاید گزینه های مهندسی مرسدس برای آن محدود باشد؛ اما قطعاً فضای زیادی برای قرار گرفتن باتری ها و پیشرانه های الکتریکی وجود داشته و این را به یاد داشته باشید که هرگز نگویید هرگز!

مرسدس EQX، ترکیب یک شاسی بلند و یک پیکاپ!