ساخت نسخهٔ شش چرخ مرسدس X کلاس توسط کارلکس دیزاین

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
ساخت نسخهٔ شش چرخ مرسدس X کلاس توسط کارلکس دیزاین
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کارلکس دیزاین پیش ازاین اقدام به تیونینگ مرسدس بنز X کلاس و ارائهٔ نسخه ای لوکس و آفرود از این پیکاپ آلمانی کرده است. پروژهٔ بعدی این شرکت روی X کلاس اما جذاب تر است زیرا کارلکس دیزاین اقدام به ساخت نسخهٔ شش چرخ از این خودرو کرده و آن را X-Class Exy ۶×۶ Concept نامیده است. البته این خودرو چیزی بیشتر از یک X کلاس با دو چرخ اضافی است و تغییرات گستردهٔ دیگری هم در آن صورت گرفته است.

کارلکس با ورودی های هوای بزرگ در گوشه ها و یک وینچ در میان آن ها، در نمای جلویی X کلاس را تغییر داده است. علاوه بر این، کاپوت با یک دریچهٔ هوا اصلاح شده و بچه گلگیرهای مشکی رنگی با میخ هایی که از کاپشن های دههٔ ۸۰ میلادی الهام گرفته اند نیز به خودرو اضافه شده اند؛ و نهایتاً یک نوار LED هم سقف X کلاس را تزئین کرده است. در قسمت رکاب های خودرو جاپایی هایی تعبیه شده تا ورود و خروج به این پیکاپ مرتفع راحت تر صورت گیرد؛ اما بزرگ ترین تغییرات در قسمت عقبی صورت گرفته است. کارلکس به منظور فراهم کردن فضا جهت نصب محور سوم، طول قسمت بار X کلاس را افزایش داده و کاور بزرگی هم رو گلگیرها تعبیه کرده است. درب قسمت بار X شکل و سپر جدید با دو سر اگزوز یکپارچه درون آن هم از دیگر تغییرات قابل توجه بخش عقبی این X کلاس هستند. برای این خودرو لاستیک های آفرود بسیار بزرگی هم در نظر گرفته شده است.

ساخت نسخهٔ شش چرخ مرسدس X کلاس توسط کارلکس دیزاین

متأسفانه کارلکس جزئیات فنی چندانی از این خودرو منتشر نکرده چراکه هنوز در حال ساخت آن است. بااین حال دریچهٔ روی کاپوت می تواند نشانگر امکان استفاده از پیشرانهٔ قدرتمندتری در این X کلاس شش چرخ باشد. در حال حاضر قدرتمندترین پیشرانهٔ استاندارد X کلاس یک نمونهٔ ۳ لیتری V۶ توربودیزل با ۲۶۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور است. البته ساخت X کلاس شش چرخ کمی مشکل به نظر می رسد زیرا برای این کار به یک دیفرانسیل سوم و همین طور میل گاردان متفاوت نیاز است و حتی ممکن است استفاده از یک گیربکس کمکی هم لازم باشد تا امکان انتقال گشتاور به محور سوم فراهم گردد.

ساخت نسخهٔ شش چرخ مرسدس X کلاس توسط کارلکس دیزاین