کدام خودروها ارزش خود را بهتر حفظ می کنند؟

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
کدام خودروها ارزش خود را بهتر حفظ می‌کنند؟
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در زمان خرید خودروهای صفرکیلومتر باید با افت قیمت آن در زمان فروش کنار بیایید (البته این موضوع در کشور ما صدق نمی کند زیرا به خاطر تورمی که هر چند سال یک بار افزایش شدیدی می یابد قیمت خودروهای کارکرده بالا رفته و حتی مشاهده می شود خودروی چپ کرده با قیمتی بیشتر از زمان صفرکیلومتر خود به فروش می رود!). شایان ذکر است برخی خودروهای تولید محدود و میلیون دلاری هم در خارج کشور از شمول این قانون بازار خارج هستند اما باقی خریداران باید این واقعیت را بپذیرند که هرچقدر مدت زمان استفاده از خودرو و کارکرد آن بالاتر می رود افت قیمتش نیز به همان میزان بیشتر می شود.

اما این افت قیمت چقدر است؟ تحلیل های iSeeCars.com نشان می دهد در ۵ سال ابتدایی مالکیت خودرو بیش از ۵۰ درصد قیمت آن افت می کند؛ اما این میزان به صورت متوسط محاسبه شده و برخی خودروها افت قیمت بیشتری دارند؛ و البته برخی از خودروها نیز ارزش خود را بهتر از دیگر مدل ها حفظ می کنند.

کدام خودروها ارزش خود را بهتر حفظ می کنند؟

این لیست هر دو مورد را در نظر گرفته و میزان افت قیمت خودروها از ۲۷.۳ تا ۷۱.۷ درصد را شامل می شود. این فاصله ای قابل توجه است و شاید در زمان خرید رینگ و لاستیک های جدید یا کارکرده برای خودروی خود این موضوع را در نظر بگیرید.

کدام خودروها ارزش خود را بهتر حفظ می کنند؟

خودروهایی که کمترین میزان افت قیمت در آمریکا را دارند تقریباً همه از نوع تراک به ویژه شاسی بلندها و پیکاپ های آمریکایی هستند. دو رتبه اولی توسط جیپ رانگلر و رانگلر آنلیمیتد اشغال شده است. افت قیمت این دو خودرو پس از ۵ سال مالکیت به صورت متوسط ۲۷.۳ درصد است. رتبه های بعدی در اختیار تویوتا تاکوما (۲۹.۵ درصد) و توندرا (۳۷.۱ درصد) هستند. پس از این خودروها نیز نیسان فرونتیر (۳۷.۸ درصد)، تویوتا ۴ رانر (۳۸.۱ درصد)، شورولت سیلورادو ۱۵۰۰ (۳۹.۷ درصد) و جی ام سی سیرا ۱۵۰۰ (۳۹.۷ درصد) در رتبه های بعدی قرار دارند. نهایتاً سوبارو ایمپرزا (۴۲.۳ درصد) و رم ۱۵۰۰ (۴۲.۷ درصد) تکمیل کننده ی این لیست هستند. سوبارو تنها خودروی سواری است که در بین ۱۰ خودرو با کمترین میزان افت قیمت قرار دارد.

کدام خودروها ارزش خود را بهتر حفظ می کنند؟

اما بد نیست به نیمه ی خالی لیوان هم نگاهی بیندازیم که محصولات الکتریکی و سدان های لوکس سطح بالا در آن با بیشترین میزان افت قیمت قرار دارند. بیشترین افت قیمت به نیسان لیف (۷۱.۷ درصد) و شورولت ولت (۷۱.۲ درصد) تعلق دارد. پس از این دو خودرو هم به ترتیب ب ام و سری ۷ (۷۱.۷ درصد)، مرسدس بنز S کلاس (۶۹.۹ درصد)، فورد فیوژن انرژی (۶۹.۴ درصد)، ب ام و سری ۶ (۶۸.۳ درصد)، ب ام و سری ۵ (۶۷.۳ درصد)، مرسدس بنز E کلاس (۶۷.۲ درصد) و جگوار XJL (۶۶.۴ درصد) در رتبه های بعدی قرار می گیرند. تنها خودروی تولید انبوه سطح میانی و آمریکایی که افت قیمت زیادی را نشان می دهد شورولت ایمپالا (۶۶.۲ درصد) می باشد.

کدام خودروها ارزش خود را بهتر حفظ می کنند؟

این آمار از بررسی بیش از ۳.۶ میلیون دستگاه خودروی مدل سال ۲۰۱۳ فروخته شده در آمریکا از ژانویه ۲۰۱۳ تا سپتامبر ۲۰۱۸ به دست آمده اند.

کدام خودروها ارزش خود را بهتر حفظ می کنند؟

مدیرعامل iSeeCars.com می گوید:

کدام خودروها ارزش خود را بهتر حفظ می کنند؟

اگرچه افت قیمت متوسط خودروهای صفرکیلومتر پس از ۵ سال استفاده برابر با ۵۰.۲ درصد است اما خودروهایی وجود دارند که ارزش خود را بهتر حفظ می کنند. برای خریدارانی که به دنبال خرید خودروی جدید و فروش آن پس از ۵ سال استفاده هستند انتخاب خودرویی که ارزش خود را بهتر حفظ می کند یک تصمیم اقتصادی هوشمندانه محسوب می شود.