مشکل عجیب تسلا مدل ۳: انتظار ۳ ماهه برای سپر!

  1. ۳ روز،۱۲ ساعت قبل
مشکل عجیب تسلا مدل 3: انتظار 3 ماهه برای سپر!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تسلا از سال ۲۰۱۸ به عنوان مهم ترین سال تاریخ خود نام برده زیرا این خودروساز توانست حدود ۱۴۰ هزار دستگاه مدل ۳ جدید را بفروشد. در واقع تسلا مدل ۳ پرفروش ترین خودروی لوکس سال قبل در آمریکا بوده است.

تسلا علیرغم مشکلات زیادی که در گیگا فاکتوری و تأسیسات تولید فرمونت کالیفرنیا داشت به این هدف والا دست یافت. مشکلات موردبحث اکثراً حل شده اند اما خب تعداد زیاد مدل ۳ به فروش هم مشکلات جدیدی به وجود آورده اند!

بنا پدال و به نقل از وال استریت ژورنال، افزایش سریع تولید مدل ۳ از طرفی باعث کندی فرایند تعمیر این محصولات هم می شود؛ به عبارت دیگر وجود تسلاهای بیشتر در جاده ها به معنی تصادفات بیشتر این خودروها و نیاز بیشتر به تعمیرات است.

مالکان تسلا باید با زمان های طولانی انتظار برای تعویض قطعات دست وپنجه نرم کنند و به نظر می رسد این مشکل حداقل در کوتاه مدت رفع نخواهد شد. وال استریت ژورنال با یکی از مالکان مدل ۳ که برای تعویض سپر خود مجبور بوده ۳ ماه صبر کند گفت وگو کرده است.

مشکل عجیب تسلا مدل 3: انتظار 3 ماهه برای سپر!

سپر از جمله معمول ترین قطعات خودرویی بوده و انتظار ۳ ماهه برای تهیه آن عجیب است. فروم های تسلا نیز قبلاً خبرهای زیادی درباره ی مدت زمان زیاد انتظار برای تهیه قطعات یدکی منتشر کرده بودند.

واضح است که این تأخیرها باعث ایجاد نارضایتی و عصبانیت مالکان می شود. فرایند تعویض قطعات و تأمین قطعات یدکی در سایر خودروسازان روندی کاملاً سریع و سرراست است.

مشکل عجیب تسلا مدل 3: انتظار 3 ماهه برای سپر!

تسلا از این مشکل آگاه بوده و مدیرعامل آن یعنی ایلان ماسک هم گفته اولویت اصلی اش در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ بهبود سرویس محصولات است. البته این فرایند اصلاً آسان نیست زیرا فقدان قطعات یدکی را نمی توان در یک روز حل کرد.

مشکل عجیب تسلا مدل 3: انتظار 3 ماهه برای سپر!