خودروی اسطوره ای خبرساز شد + عکس

هایپرکار هیبریدی لامبورگینی در فرانکفورت معرفی می شود.

  1. سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷ ساعت ۲۲:۴۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
لامبورگینی هایپرکار هیبریدی خبرساز شد + عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

لامبورگینی هایپرکار هیبریدی خبرساز خود را در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی خواهد کرد. این خودرو با کد LB۴۸H شناخته می شود اما انتظار می رود در زمان معرفی نام بسیار جذابی داشته باشد.

به نظر می رسد LB۴۸H در بحث طراحی از کانسپت ترزو میلنیو الهام خواهد گرفت. یک پیشرانه ی الکتریکی چرخ های جلو را به حرکت درخواهد آورد و پیشرانه ی ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری مشهور لامبو نیز نیروی خود را تحویل چرخ های عقب خواهد داد. شایعات نشان می دهند این خودرو قدرت ترکیبی ۸۳۸ اسب بخاری خواهد داشت.

ایتالیایی ها تنها ۶۳ دستگاه از این خودرو را به پاس تأسیس کمپانی در سال ۱۹۶۳ خواهند ساخت. این خودروساز قبلاً تمامی مدل ها را به فروش رسانده بنابراین برای خرید این خودرو خیلی دیر شده است. گفته شده قیمت این هایپرکار ۲.۵ میلیون دلار می باشد.

قوای محرکه ی هیبریدی این خودرو همچنین در جایگزین آونتادور هم بکار خواهد رفت اما شاید جانشین این خودروی اسطوره ای کمی دیرتر از سال ۲۰۲۰ پدیدار شود. فدریکو فوشینی مدیر تجاری ارشد لامبورگینی گفته است:

شاید عرضه ی این خودرو کمی دیرتر انجام شود زیرا موفقیت نسل فعلی آونتادور به حدی بالاست که نیازی به تغییر آن نداریم. برای مثال خودروی SVJ تنها در سه تا چهار هفته ی اول پیش فروش شد.

نقطه ضعف هیبریدی شدن لامبورگینی این است که قطعات مجموعه الکتریکی حدود ۲۰۰ کیلوگرم به وزن خودرو خواهد افزود. این خودروساز به دنبال استفاده از فیبر کربن زیاد است اما جانشین آونتادور هنوز هم سنگین تر از نسل فعلی خواهد بود.

فوشینی همچنین گفته لامبورگینی مدلی دیگر را در فرانکفورت معرفی خواهد کرد و از آن به عنوان سورپرایز نام برده است. محتمل ترین گزینه نسخه ی پلاگین هیبریدی اوروس است.

همرسانی نوشتار: