معرفی کلیدهای ضد سرقت فورد در اروپا

  1. ۳ ماه قبل
معرفی کلیدهای ضد سرقت فورد در اروپا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مشکل سرقت خودروهای مجهز به کلیدهای کیلس در اروپا رو به افزایش است. با توجه به نتایج مطالعه ی انجام شده توسط کمپانی سرویس خودرویی RAC بریتانیا، آمار سرقت خودرو در انگلستان و ولز از ۶۵۷۸۳ مورد در سال ۲۰۱۳ به ۸۵۶۸۸ مورد در سال ۲۰۱۷ رسیده است که نگران کننده می باشد.

سارقان می توانند دستگاهی را از اینترنت بخرند که به آن ها اجازه می دهد سیگنال بین سوئیچ و خود خودرو را رهگیری کرده و یک کد ورودی تولید کند که این کار باعث دسترسی سارقان به داخل خودرو خواهد شد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که سیستم های امنیتی خودرو به روز نبوده و از جدیدترین تکنولوژی ها برای پیشگیری از چنین حملاتی سود نمی برند.

خوشبختانه دو خودروی محبوب اروپا یعنی فورد فیستا و فوکوس به تکنولوژی جدیدی مجهز شده اند تا به جنگ سارقان بروند.

سوئیچ های خودرویی جدید فورد به حسگر حرکتی مجهز هستند که حرکت یا عدم حرکت به مدت ۴۰ ثانیه را تشخیص می دهد و اگر کلید در این زمان حرکتی نداشته باشد وارد حالت خواب می شود و بنابراین سوئیچ با دستگاه های سارقان برای دسترسی به داخل خودرو برهم کنشی نخواهد داشت.

معرفی کلیدهای ضد سرقت فورد در اروپا

یکی از متخصصان امنیتی فورد می گوید:

معرفی کلیدهای ضد سرقت فورد در اروپا

در دسترس بودن چنین دستگاه هایی برای همه ی افراد یکی از مشکلات و دغدغه های فورد، صنعت خودرو و پلیس بوده است. ما با افتخار یک راه حل ساده اما مؤثر تدارک دیده ایم که از مالکان خودروهای پرفروشمان محافظت می کند.

شما برای سود بردن از این تکنولوژی حتی نیازی به خرید یک فیستا یا فوکوس جدید ندارید. اگر قبلاً مالک جدیدترین نسل این دو خودرو باشید می توانید تنها با پرداخت ۸۵ تا ۹۴ دلار از این کلیدهای امن بهره ببرید.

مدیر فنی ارشد مرکز تحقیقات Thatcham نیز خاطرنشان می سازد:

معرفی کلیدهای ضد سرقت فورد در اروپا

این یک خبر عالی برای مالکان و در حالت کلی صنعت خودرو است. همه از ضعف سیستم های کیلس آگاه هستند و ما خوشحالیم که فورد روشی ساده و مؤثر برای محصولات پرفروش خود تدارک دیده است. امیدواریم سایر خودروسازان هم چنین روشی را در پیش گیرند.