تمرکز تسلا روی فروش آنلاین، خواسته مشتریان است؟

  1. ۳ ماه قبل
تمرکز تسلا روی فروش آنلاین، خواسته‌ مشتریان است؟
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تمرکز بیشتر تسلا روی فروش آنلاین باعث نگرانی و عصبانیت سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار درباره ی وضعیت مالی این برند و توانایی آن در افزایش سهم از بازار شده است.

البته برخی افراد اعتقاد دارند شاید تسلا راه درست را در پیش گرفته است و به مشتریان دقیقاً آنچه را می خواهند اعطا می کند. رزماری شاهان مدیر یکی از شرکت های مشاوره ای می گوید:

آنچه که تسلا پیشنهاد می کند در واقع موردپسند مشتری است. در این حالت شما فرصت بیشتری برای به دست گرفتن اوضاع دارید و تحت تأثیر نمایندگی قرار نمی گیرید.

فرایند خرید خودرو یکی از جنجالی ترین فرایندها بوده و شکایات زیادی را در پی داشته است. در حقیقت در ۵ سال گذشته صنعت خودرو جزو ۱۰ بخشی بوده که بیشترین شکایات را به خود اختصاص داده و تنها در سال گذشته میلادی بیش از ۱۰۴ هزار شکایت خودرویی در آمریکا ثبت شده است.

اگرچه داده های منتشر شده دراین باره شامل بخش های تعمیراتی و بهای سوخت هم بوده اما بیش از ۷۰ درصد شکایات به فروش و لیزینگ اختصاص داشته اند.

تمرکز تسلا روی فروش آنلاین، خواسته  مشتریان است؟

مطالعات زیادی نشان می دهند که مشتریان بیشتری به تحقیق آنلاین پیش از ورود به نمایندگی می پردازند. مطالعه ی شرکت کاکس اتوموتیو نشان داده حدود ۸۵ درصد خریداران خودرو احتمالاً از نمایندگی هایی خرید خواهند کرد که به آن ها اجازه ی شروع خرید و یا حتی خرید کامل آنلاین را بدهند.

تمرکز تسلا روی فروش آنلاین، خواسته  مشتریان است؟

یکی از تحلیلگران صنعت خودرو تصریح می کند:

تمرکز تسلا روی فروش آنلاین، خواسته  مشتریان است؟

ما گفت وگو را دوست نداریم. ما با فردی بحث می کنیم که می خواهد تا بیشترین حد ممکن از ما سود به دست آورد. کسی که ۲۴ ساعته این کار را انجام می دهد و احتمالاً به همین خاطر پاداش می گیرد. این امر باعث ایجاد تجربه ی خرید بسیار بدی می شود.

تمرکز تسلا روی فروش آنلاین به احتمال زیاد جنگ بین خودروسازان و نمایندگی های فروش سنتی را دوباره شعله ور خواهد کرد اما خب حرکت به سمت این مدل فروش خودرو به نظر اجتناب ناپذیر می رسد.

موسس و مدیر شرکت تکنولوژی Loup Ventures می گوید:

تمرکز تسلا روی فروش آنلاین، خواسته  مشتریان است؟

در دهه ی آینده بسیاری از نمایندگی های خودرویی تعطیل خواهند شد. برخی از روش های خودرویی فعلی در آینده پوچ خواهند بود.

علیرغم اینکه می دانیم فروش آنلاین باعث کاهش هزینه های تسلا می شود اما برخی سرمایه گذاران نگران این هستند که تعطیلی نمایندگی ها باعث کاهش تقاضا شود. یکی از تحلیلگران خاطرنشان می سازد:

فروشندگان اهمیت زیادی در افزایش فروش تسلا و همچنین فروش محصولات خورشیدی این برند داشته اند.