تحقیق درباره تقلب احتمالی آلایندگی در مرسدس GLK

  1. ۳ ماه قبل
Mercedes-Benz GLK-Class 2014
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حداقل ۶۰ هزار دستگاه مرسدس بنز GLK به خاطر بررسی احتمال نصب نرم افزار تقلب آلایندگی در آلمان بازرسی خواهند شد.

مقامات آلمانی تمرکز ویژه ای روی مدل های GLK ۲۲۰ CDI تولید شده بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ خواهند داشت و دلیل آن نیز انجام تست هایی است که نشان داده تنها زمانی که عملکرد معینی فعال شده باشد آلایندگی این مدل در حد استاندارد بوده است.

ظاهراً این عملکرد بعدها در زمان به روزرسانی انجام شده توسط مرسدس حذف شده است. یکی از سخنگویان دایملر خاطرنشان ساخته شرکت در حال حاضر اقدام به بررسی اسناد و مدارک کرده و همکاری کاملی با اداره ی KBA آلمان دارد. این سخنگو همچنین اضافه کرده مرسدس همکاری کاملی با KBA و وزارت حمل ونقل آلمان داشته است. این برند قبلاً مجبور شده بود به منظور به روزرسانی نرم افزار پیشرانه جهت کاهش آلایندگی NOx حدود ۳ میلیون خودرو را فراخوان کند.

Mercedes-Benz GLK350 4MATIC 2013 Rear

سخنگوی دایملر گفته است:

این ادعا که ما خواسته ایم چیزی را پنهان کنیم نادرست است.

البته دستور یاد شده جهت فراخوان ۳ میلیون خودرویی که آلایندگی اضافی داشته اند پس از رسوایی دیزل گیت فولکس واگن و اعتراف به تقلب در تست های آلایندگی انجام شده است.

رگلاتورهای ضد انحصار اتحادیه اروپا چند هفته ی پیش اتهاماتی را به دایملر، فولکس و BMW مبنی بر تبانی در عدم استفاده از تکنولوژی های نوین کاهش آلایندگی وارد کرده اند. موضوع عجیب اینکه خود دایملر درباره ی این اتفاق به مقامات اروپایی گزارش داده بود. ب ام و هم ادعا کرده هیچ گونه دست کاری غیرقانونی در سیستم کنترل آلایندگی محصولاتش انجام نداده است.

مرسدس GLK