معرفی کراس اوور کوپهٔ فولکس واگن ترامونت X برای چینی ها

  1. سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸ ساعت ۱۴:۰۵ (۴ ماه،۱ هفته قبل)
معرفی کراس‌اوور کوپهٔ فولکس‌واگن ترامونت X برای چینی‌ها
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کسانی که با دنیای خودرو آشنایی دارند می دانند که فولکس واگن حضور بسیار قدرتمند و پررنگی در بازار چین دارد و از طریق سرمایه گذاری مشترک با خودروسازانی چینی فاو و سایک، محصولات زیادی را صرفاً مخصوص بازار این کشور تولید می کند. این رویه طی سال های اخیر سرعت گرفته و غول خودروسازی آلمان در حال افزایش محصولات انحصاری خود برای بازار چین است. در همین راستا، فولکس واگن با دستی کاملاً پُر به نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۹ آمده و محصولات جدید زیادی را برای اولین بار در این نمایشگاه رونمایی می کند.

کانسپت های ID Roomzz و SMV تنها دو نمونه از این محصولات هستند درحالی که دو کراس اوور کوپهٔ جدید نیز در این نمایشگاه رونمایی می شوند. یکی از این خودروها که SUV کوپه نام دارد، فعلاً یک کانسپت است اما دومی خودرویی تولیدی بوده و در اصل نسخهٔ کوپهٔ مدل ترامونت یا همان اطلس محسوب می شود (کراس اوور اطلس در چین با نام ترامونت عرضه می شود). این خودرو که ترامونت X نام گرفته را می توان نسخهٔ تولیدی کانسپت اطلس کراس اسپرت دانست که در نمایشگاه نیویورک ۲۰۱۸ رونمایی شد.

معرفی کراس اوور کوپهٔ فولکس واگن ترامونت X برای چینی ها

هرچند ترامونت X زیبایی و جذابیت کانسپت اطلس کراس اسپرت را ندارد اما هنوز هم کراس اوور خوش استایل با نسبت های بی نقص و نمای کلی اسپرت است. به منظور هرچه اسپرت تر به نظر رسیدن این خودرو، فولکس واگن اوورهنگ های جلو و عقب آن را کوتاه کرده و سقفی شیب دار به همراه اسپویلری در عقب برای آن در نظر گرفته است. البته سقف ترامونت X شیب بسیار کمی دارد و به همین دلیل بیشتر همانند یک کراس اوور سنتی به نظر می رسد تا کراس اوور کوپه. نمای جلویی این ماشین نیز شباهت زیادی به اطلس معمولی دارد اما بااین حال چراغ های کوچک تر شده و تغییراتی هم در جلوپنجره صورت گرفته است.

معرفی کراس اوور کوپهٔ فولکس واگن ترامونت X برای چینی ها

ازجملهٔ دیگر ویژگی های ظاهری قابل توجه ترامونت X می توان به ورودی های هوای بزرگ در سپر جلو، سر اگزوزهای دوگانهٔ یکپارچه در سپر عقب و رینگ های ۲۱ اینچی آلیاژی ۱۰ پره اشاره کرد. ترامونت X بر اساس ترامونت معمولی یا همان اطلس ساخته شده اما طول و ارتفاع کمتری نسبت به آن دارد. این کراس اوور کوپه ۴.۹ متر طول، ۱.۹۹ متر عرض و ۱.۷۲ متر ارتفاع دارد اما فاصلهٔ محوری آن نسبت به اطلس تغییری نکرده و همان ۲.۹۸ متر است؛ بنابراین ترامونت X در اصل نسخهٔ دو ردیفهٔ اطلس به حساب می آید.

معرفی کراس اوور کوپهٔ فولکس واگن ترامونت X برای چینی ها

فولکس واگن فعلاً تصاویری از کابین ترامونت X منتشر نکرده اما گفته است که اتاق این خودرو فضای کافی برای حمل پنج نفر در راحتی کامل را دارد. این کراس اوور کوپه همانند نسخهٔ معمولی ترامونت در چین با دو پیشرانهٔ مختلف عرضه می شود. موتور اول یک واحد ۲ لیتری چهار سیلندر توربو است که خود در دو سطح قدرت ۱۸۶ اسب بخار و ۲۲۰ اسب بخار ارائه می شود. پیشرانهٔ دوم اما از نوع ۲.۵ لیتری VR۶ توربوشارژ با ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور است. به گفتهٔ فولکس واگن، پذیرش سفارشات خرید ترامونت X از ماه می امسال آغاز خواهد شد اما فعلاً مشخص نیست که این کراس اوور کوپه در بازارهای خارج از چین هم عرضه می شود یا نه.

معرفی کراس اوور کوپهٔ فولکس واگن ترامونت X برای چینی ها