لوتوس تایپ ۱۳۰، اولین هایپرکار تمام الکتریکی بریتانیا

  1. ۵ روز،۵ ساعت قبل
لوتوس تایپ 130، اولین هایپرکار تمام الکتریکی بریتانیا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

همه ی ما شایعات زیادی شنیده بودیم اما لوتوس تایید کرد در حال توسعه ی اولین هایپرکار تاریخ خود بوده و اولین تصویر تیزری از این خودرو را نیز منتشر کرده است.

این خودروساز بریتانیایی خاطرنشان ساخته خودروی مورد بحث محصولی کاملا جدید در بیش از ۱۰ سال اخیر بوده و “تایپ ۱۳۰” نام دارد. جزئیات زیادی از این خودرو در دست نیست اما می دانیم که قوای محرکه ی آن از نوع تمام الکتریکی خواهد بود.

در تصویر تیزری منتشر شده می توانیم طراحی بسیار نرم و صیقلی ای را ببینیم. بنا Car Advice، این خودرو تقریبا طولی در حدود لوتوس اوورا خواهد داشت اما پهنای آن بسیار بیشتر خواهد بود. در این تیزر همچنین می توانیم عبور آسان جریان هوا از بدنه ی تایپ ۱۳۰ را تشخیص دهیم که تایید می کند لوتوس تمرکز بسیار زیادی روی مسائل آئرودینامیکی این هایپرکار داشته است.

زیرساخت تایپ ۱۳۰ جدید مونوکوک فیبر کربن سفارشی و پیشرانه های الکتریکی ای خواهد بود که هر چهار چرخ را به حرکت درمی آورند. مجموعه باتری نیز درست پشت بخش سرنشینان واقع شده است.

لوتوس تایپ 130، اولین هایپرکار تمام الکتریکی بریتانیا

شرکت مهندسی پیشرفته ی ویلیامز مسئول توسعه ی قوای محرکه ی تایپ ۱۳۰ بوده و اگرچه مشخصات این بخش از خودرو اعلام نشده اما حداقل قدرت آن ۱۰۰۰ اسب بخار خواهد بود. این خودرو همچنین از برخی قطعات آئرودینامیکی فعال و دوربین ها بجای آینه های جانبی سنتی استفاده خواهد کرد.

در چند ده سال گذشته برخی از خاطره انگیزترین محصولات لوتوس با نام تایپ معرفی شده که از جمله ی آن ها می توان به خودروی فرمول ۱ تایپ ۲۵ در سال ۱۹۶۳، خودروی فرمول ۱ تایپ ۷۸، تایپ ۹۲ و تایپ ۱۱۱ اشاره کرد.

لوتوس تایپ ۱۳۰ جدید اواخر سال جاری معرفی خواهد شد.