تأیید رسمی تولید نسل جدید مرسدس SL رودستر

  1. شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ ساعت ۱۸:۱۰ (۴ ماه قبل)
تأیید رسمی تولید نسل جدید مرسدس SL رودستر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در سال های اخیر خبرهای زیادی از مرسدس SL به گوش نرسیده اما این خودرو به سرنوشت SLC که به زودی با خط تولید خداحافظی می کند دچار نخواهد شد.

مدیرعامل مرسدس-ای ام جی آقای توبیاس موئرز در مصاحبه با اتوکار تأیید کرده AMG مسئول توسعه ی نسل بعدی این رودستر بوده و این خودرو در ردیف نسل دوم مرسدس-ای ام جی GT قرار خواهد گرفت.

با توجه به این موضوع جای تعجبی ندارد که نسل آتی SL بسیار اسپورت تر از نسل فعلی باشد. البته این خودرو کلاً به جنبه های اسپورت خود توجه نخواهد کرد زیرا شاخصه های لوکس زیادی نیز خواهد داشت. AMG وظیفه ی بهبود پرفورمنس SL و البته عدم کم رنگ کردن ویژگی های لوکس و راحت آن را بر عهده خواهد داشت.

تأیید رسمی تولید نسل جدید مرسدس SL رودستر

موئرز خیلی وارد جزئیات نشده اما گفته نسخه های پیش تولیدی این خودرو احتمالاً از اواخر سال جاری وارد خیابان ها خواهند شد. اتوکار می گوید مدل تولیدی نیز به سرعت توسعه خواهد یافت و احتمالاً SL رودستر جدید تا سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

به عنوان بخشی از تلاش های AMG برای ساخت SL اسپورت تر، این خودرو ظاهراً از پلتفرم جدیدی با نام معماری اسپورت مدولار استفاده خواهد کرد. این معماری به همراه برخی قطعات دیگر با نسل بعدی GT مشترک خواهند بود.

تأیید رسمی تولید نسل جدید مرسدس SL رودستر

کاهش وزن این خودرو تنها به استفاده از پلتفرمی جدید محدود نمی شود زیرا انتظار می رود SL جدید استفاده از سقف سخت تاشدنی را نیز کنار بگذارد. یک سقف پارچه ای سبک تر که هماهنگی بهتری با طراحی خودرو خواهد داشت در SL جدید بکار خواهد رفت.

پیشرانه های نسل جدید SL تأیید نشده اما احتمال استفاده از پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو با قدرت حدود ۳۶۵ و ۴۳۰ اسب بخار وجود دارد. هر دو پیشرانه از تکنولوژی EQ بوست بهره خواهد برد و این سیستم هم ۲۲ اسب بخار دیگر را فراهم خواهد کرد.

گفته می شود یک پیشرانه ی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو هم در نسخه ی پرچم دار بکار خواهد رفت و قدرت بیش از ۶۰۰ اسبی خواهد داشت.

موضوع جالب اینکه گفته می شود نسل بعدی SL می تواند با سیستم چهار چرخ محرک هم عرضه شود. این موضوع به همراه آرایش صندلی ۲+۲ احتمالی باعث می شود این خودرو رقیبی مناسب برای پورشه ۹۱۱ کابریولت باشد.۸۸۸۸

تأیید رسمی تولید نسل جدید مرسدس SL رودستر