تعهد کامل مزراتی به حفظ پیشرانه های درون سوز

  1. چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۵:۰۴ (۱ سال،۴ ماه قبل)
تعهد کامل مزراتی به حفظ پیشرانه‌های درون‌سوز
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مزراتی این روزها وضعیت خوبی ندارد زیرا فروش آن علیرغم عرضه ی دو سدان اسپورت نسبتاً جدید و ادامه ی تولید مدل سالخورده اما جذاب گرن توریسمو کاهش یافته است. البته تولید اولین شاسی بلند تاریخ این برند یعنی لوانته هم تأثیر زیادی روی بهبود اوضاع این خودروساز ایتالیایی نداشته است.

البته مقامات این شرکت به دنبال بهبود وضعیت بوده و در دهه ی میلادی آینده شاهد تولید چندین محصول الکتریکی شده خواهیم بود؛ اما آیا این خبر به معنی خداحافظی با پیشرانه های درون سوز خواهد بود؟ موتورترند که با مدیر این شرکت در آمریکا مصاحبه کرده می گوید این گونه نخواهد بود.

اگرچه تصمیم مزراتی کاملاً در تناقض با روند کنونی صنعت خودرو است اما گفته شده این برند هرگز پیشرانه های درون سوز را رها نخواهد کرد. از نظر مدیر مزراتی، هیچ پیشرانه ی بدون آلایندگی ای نمی تواند احساس خاصی که طرفداران در زمان خرید یک مزراتی به دنبال آن هستند را ارائه کند. آل گاردنر می گوید:

تعهد کامل مزراتی به حفظ پیشرانه های درون سوز

این برند مزراتی است که به پیشرانه های درون سوز نیاز دارد.

تا پایان سال ۲۰۲۲، سبد محصولات مزراتی کاملاً دگرگون شده و محصولات جدیدی عرضه خواهند شد. اولین محصول جدید این برند یک خودروی اسپورت خواهد بود که سال آینده در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد. پس از آن نیز یک شاسی بلند کوچک تر از لوانته تولید خواهد شد؛ بنابراین در طول ۳ یا چند سال آینده مزراتی خودروهای الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی را وارد بازار خواهد کرد.

گاردنر معتقد است علاقه ی ضعیف به خودروهای این شرکت به خاطر سبد محصولات مزراتی نیست بلکه به عدم آگاهی و اطلاع مربوط است. در واقع او می گوید مردم تنها باید لوانته را برانند تا عاشقش شوند.

تعهد کامل مزراتی به حفظ پیشرانه های درون سوز

تعهد کامل مزراتی به حفظ پیشرانه های درون سوز

تعهد کامل مزراتی به حفظ پیشرانه های درون سوز


مزراتی نسخه های گوناگونی از این شاسی بلند شامل لوانته تروفئو را عرضه می کند که با پیشرانه ی 8 سیلندر 3.8 لیتری توئین توربوی ساخت فراری به جنگ پورشه کاین توربو رفته است. این پیشرانه قدرت 582 اسب بخاری و گشتاور 730 نیوتون متری داشته و باعث ایجاد شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 3.9 ثانیه ای و حداکثر سرعت فراتر از 300 کیلومتر در ساعت می شود.