به روزرسانی اندروید اتو توسط گوگل

  1. پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۰:۱۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
به‌روزرسانی اندروید اتو توسط گوگل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

گوگل از کنفرانس توسعه دهنده ی I/O برای اعلام به روزرسانی تکنولوژی ها و محصولات جدید خود استفاده کرده است.

اما در بخش صنعت خودرو، نسل بعدی دستیار گوگل دارای حالت رانندگی کاملاً جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد از گوشی هوشمند خود به صورت هندزفری استفاده کنند.

این حالت رانندگی جدید که از تابستان سال جاری میلادی در دسترس خواهد بود به صورت خودکار و در زمان ارتباط با بلوتوث خودرو بکار می افتد. البته شما می توانید با گفتن جمله ی “هی گوگل، بزن بریم رانندگی” نیز این دستیار و حالت را فعال کنید.

به روزرسانی اندروید اتو توسط گوگل

زمانی که این سیستم بکار افتاد کاربران روی داشبورد خودرو و در صفحات نمایش شاهد عملکردهایی همچون ناوبری، پیام ها، زنگ زدن به افراد دیگر و مدیا خواهند بود. این عملکردها برای هر فردی شخصی سازی شده و بر پایه ی مسیرهای روتین و سایر موارد اقدام به پیشنهاد مسیرها خواهد کرد. به عنوان مثال اگر شما در رستورانی شامل رزرو کرده باشید دستیار گوگل مسیر رستوران را به شما نشان خواهد داد.

به روزرسانی اندروید اتو توسط گوگل

حالت رانندگی نیز به شما جست وجوهای اخیر ناوبری و آهنگ های موردعلاقه را نشان خواهد داد. کاربران قادر خواهند بود دوباره آخرین پادکستی را که در دستگاهی دیگر گوش داده یا دیده اند روی این حالت مشاهده نمایند.

به روزرسانی اندروید اتو توسط گوگل

حالت رانندگی تنها تکنولوژی جدید گوگل در کنفرانس یاد شده نیست زیرا کنترل های از راه دور خودرو نیز بهتر شده اند و کاربران می توانند با سخن گفتن چندین عملکرد را انجام دهند.

برای مثال کاربران می توانند بگویند “هی گوگل، کولر را روشن و در دمای ۲۵ درجه تنظیم کن” که این امر باعث روشن شدن کولر و تنظیم دمای مدنظر خواهد شد.

به روزرسانی اندروید اتو توسط گوگل

این سیستم بهبود یافته روی محصولات کنونی که از بلو لینک هیوندای و می کانکت مرسدس استفاده می کنند قابل دسترسی خواهد بود.

گوگل همچنین نسخه ی به روز شده ی اندروید اتو را معرفی کرده است. این نسخه که از تابستان سال جاری میلادی عرضه خواهد شد از اینترفیس جدیدی برخوردار است که کنترل های ساده تری داشته و اطلاعات مفیدتری را نشان می دهد.

به روزرسانی اندروید اتو توسط گوگل

از جمله به روزرسانی های سیستم می توان به نوار ناوبری جدید اشاره کرد که به کاربران اجازه ی دسترسی به برنامه ها و همچنین دیدن جهت ها روی صفحه نمایش را می دهد. مرکز نوتیفیکیشن جدید هم زنگ ها، پیام ها و هشدارهای اخیر را نشان می دهد.

از دیگر به روزرسانی ها می توان به طراحی جدید با فونت های بهتر و تِم تاریکی اشاره کرد که هماهنگی بهتری با دید سرنشینان دارد. اندروید اتو همچنین برای کارکرد بهتر با سیستم های اطلاعات سرگرمی بزرگ تر بهینه شده و از فضای اضافی برای نمایش اطلاعات بیشتر استفاده می کند.

[دانلود ویدئو]