معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

  1. جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۸:۱۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
معرفی گران‌قیمت‌ترین خودروهای جدید دنیا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بوگاتی در نمایشگاه ژنو امسال خودروی ویژه ای بنام La Voiture Noire را رونمایی کرد. هرچند قیمت پایهٔ این خودرو ۱۲.۵ میلیون دلار اعلام شده اما با قیمت ۱۸.۷ میلیون دلار به فروش رسیده است و بدین ترتیب گران ترین خودروی جدید دنیا لقب گرفت. حال اما قصد داریم در این مطلب به بهانهٔ معرفی این بوگاتی خاص که عنوان گران ترین خودروی دنیا را از آن خود کرده است، ۱۰ خودروی گران قیمت دنیا را معرفی کنیم تا ببینیم بعد از La Voiture Noire چه خودروهایی بیشترین قیمت را دارند.

۱۰- فراری سرجیو پینین فارینا

قیمت: ۳ میلیون دلار

فراری سرجیو پینین فارینا که احتمالاً یکی از زیباترین خودروهای این لیست محسوب می شود، ۳ میلیون دلار قیمت دارد. فراری تنها شش دستگاه از این خودرو را در سال ۲۰۱۵ تولید کرد. سرجیو پینین فارینا که بر اساس فراری ۴۵۸ ساخته شده، از همان پیشرانهٔ ۴.۵ لیتری V۸ تنفس طبیعی با ۵۶۲ اسب بخار قدرت استفاده می کند.

۹- آستون مارتین والکری

قیمت: ۳.۲ میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

هایپرکار هیبریدی جدید آستون مارتین حتی هنوز به بازار عرضه نشده است اما تمامی نمونه های آن هرکدام با قیمت ۳.۲ میلیون دلار فروخته شده اند. قوای محرکهٔ هیبریدی این ماشین از یک پیشرانهٔ ۶.۵ لیتری V۱۲ تنفس طبیعی ساخت کاسورث تشکیل شده است. مجموع خروجی این سیستم ۱۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور است. آستون مارتین تنها ۱۵۰ دستگاه از نسخهٔ استاندارد والکری را تولید خواهد کرد درحالی که بعداً از نسخهٔ AMR نیز ۲۵ دستگاه ساخته خواهد شد.

۸- بوگاتی شیرون اسپرت

قیمت: ۳.۳ میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

بوگاتی شیرون اسپرت با قیمت ۳.۳ میلیون دلار، حدود ۳۰۰ هزار دلار از شیرون معمولی گران تر است. این مدل که در نمایشگاه ژنو سال گذشته معرفی شد، از لحاظ فنی به طور کامل با نسخهٔ استاندارد یکسان است و از همان نیروگاه W۱۶ با ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت استفاده می کند. شیرون اسپرت اما به لطف استفاده از قطعات فیبر کربنی بیشتر، ۱۸ کیلوگرم از شیرون استاندارد سبک تر است. درحالی که شیرون معمولی بیشتر در خط مستقیم برتری دارد، شیرون اسپرت به لطف کاهش وزن و افزایش پویایی، به یک بوگاتی مناسب پیست تبدیل شده است.

۷- W موتور لایکان هایپراسپرت

قیمت: ۳.۴ میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

شرکت W موتور که در دبی واقع است، با معرفی مدل چشمگیر لایکان هایپراسپرت در سال ۲۰۱۳ دنیا رو شوکه کرد. با وجود ویژگی هایی مثل چراغ های LED تیتانیومی که ۴۲۰ الماس ۱۵ قیراطی در آن ها بکار رفته و همین طور یک صفحه نمایش سه بعدی در کنسول مرکزی، جای تعجب نبود که لایکان هایپراسپرت در زمان معرفی سومین خودروی گران قیمت دنیا محسوب می شد اما حالا در لیست ما در رتبهٔ هفتم قرار گرفته است. این هایپرکار اماراتی اما هنوز هم خودرویی بسیار وحشی با قلبی قدرتمند است زیرا در سینهٔ آن یک نیروگاه ۳.۷ لیتری شش سیلندر توئین توربو با ۷۸۰ اسب بخار قدرت و ۹۶۰ نیوتن متر گشتاور قرار دارد.

۶- لامبورگینی وننو

قیمت: ۴.۵ میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

وننو سوپراسپرت تولید محدودی است که بر اساس اونتادور ساخته شده و در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ لامبورگینی تنها ۱۴ دستگاه از آن را تولید کرده است. از این تعداد ۵ دستگاه کوپه و ۹ دستگاه رودستر هستند که در زمان معرفی هرکدام ۴.۵ میلیون دلار قیمت داشتند؛ بنابراین وننو گران ترین لامبورگینی تاریخ تا به امروز محسوب می شود. این ماشین از نسخهٔ قوی تری از پیشرانهٔ ۶.۵ لیتری V۱۲ اونتادور استفاده می کند که خروجی آن به ۷۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۱۰ نیوتن متر گشتاور افزایش یافته است و به لطف این نیروی بیشتر می تواند ظرف ۲.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

۵- کوئنیگ زگ CCXR Trevita

قیمت: ۴.۸ میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

CCXR Trevita گران ترین ساختهٔ کوئنیگ زگ تا به امروز محسوب می شود. این خودرو نسخهٔ تولید محدودی از مدل CCXR محسوب می شود که در بدنهٔ آن از فیبر کربن پوشیده شده با الماس استفاده شده است. این مادهٔ خاص که به طور کامل توسط کوئنیگ زگ توسعه یافته است، روش جدید و منحصربه فردی برای استفاده از فیبر کربن است. CCXR Trevita به یک پیشرانهٔ ۴.۸ لیتری V۸ توئین توربو با ۱۰۱۸ اسب بخار قدرت و ۱۰۸۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است. کوئنیگ زگ تنها سه دستگاه از این خودروی خاص تولید کرده است.

۴- بوگاتی دیوو

قیمت: ۵.۸ میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

بوگاتی در فستیوال گودوود سال گذشته از محصول جدیدی بنام دیوو پرده برداری کرد. البته این ماشین بر اساس شیرون ساخته شده اما بدنهٔ آن به طور کامل از نو طراحی و ساخته شده است. دیوو به منظور احیای سنت اتاق سازی بوگاتی تولید شده است. دیوو در بخش فنی اما تفاوتی با شیرون ندارد و در آن از همان پیشرانهٔ ۸ لیتری شانزده سیلندر معروف بوگاتی استفاده شده که ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت دارد. به دلیل افزایش داون فورس در دیوو، حداکثر سرعت آن نسبت به شیرون کمتر و روی ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است اما در عوض این مدل در پیست ها عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت.

۳- مایباخ اکسلرو

قیمت: ۸ میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

برخلاف خودروهای قبلی این لیست، مایباخ اکسلرو خودرویی تک ساخت بوده و تنها یک دستگاه از آن ساخته شده است. شرکت لاستیک سازی فولدا که زیرمجموعهٔ آلمانی شرکت گودیر محسوب می شود، به منظور آزمایش لاستیک های جدید خود سفارش ساخت این سوپراسپرت خیره کننده را به دایملر داد. اکسلرو که در سال ۲۰۰۵ رونمایی شد، روی شاسی سدان های مایباخ ساخته شده بود و یک نیروگاه ۵.۹ لیتری V۱۲ توئین توربو نیز به طور اختصاصی توسط مایباخ برای آن ساخته شد. این موتور ۷۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. به لطف این موتور، حداکثر سرعت اکسلرو به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

۲- رولزرویس سوئیپ تیل

قیمت: ۱۲.۸ میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

رولزرویس سوئیپ تیل در زمان معرفی در سال ۲۰۱۷ گران ترین خودروی دنیا محسوب می شد هرچند که این قیمت به طور رسمی توسط رولزرویس تأیید نشده است. سوئیپ تیل خودروی دست سازی است که با الهام از اتاق سازی های دهه های ۲۰ و ۳۰ میلادی الهام گرفته است. فرایند ساخت این خودرو بیش از چهار سال طول کشید و سپس برای اولین بار در فستیوال Concorso d’Eleganza Villa d’Este سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. سوئیپ تیل هم مانند مایباخ اکسلرو خودرویی تک ساخت است.

۱- بوگاتی La Voiture Noire

قیمت: ۱۸.۷ میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جدید دنیا

هرچند برچسب قیمت پایهٔ این بوگاتی برابر با ۱۲.۵ میلیون دلار است اما با قیمت ۱۸.۷ میلیون دلار به فروش رسیده و رسماً گران ترین خودروی دنیا لقب گرفته است. این بوگاتی تک ساخت که بر اساس شیرون ساخته شده، تفسیر مدرنی از خودروی شخصی ژان بوگاتی یعنی تایپ ۵۷ آتلانتیک محسوب می شود. در سینهٔ La Voiture Noire اما همچنان همان قلب W۱۶ چهار توربوی شیرون می تپد که ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. ازجملهٔ ویژگی های برجستهٔ این ساختهٔ خاص بوگاتی اما می توان به شش سر اگزوز، رینگ های منحصربه فرد جدید و دماغهٔ تهاجمی اشاره کرد.