فراخوان مزدا ۳ به خاطر برف پاک کن های معیوب

  1. یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۸:۲۸ (۱ سال،۴ ماه قبل)
فراخوان مزدا 3 به خاطر برف‌پاک‌کن‌های معیوب
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مزدا انجام فراخوان ایمنی جدیدی را به نمایندگی های خود در آمریکای شمالی اعلام کرده است. این فراخوان تعداد ۱۸۷۷۹۸ دستگاه از خودروهای مزدا ۳ را تحت تأثیر قرار می دهد و دلیل آن نیز عیب عملکردی برف پاک کن ها می باشد.

NHTSA می گوید طراحی ناقص رله ی برف پاک کن می تواند باعث اختلال در عملکرد موتور شود و این امر باعث عدم کارکرد برف پاک کن و کاهش میدان دید راننده در آب وهوای بارانی و برفی خواهد شد.

در توضیح این مشکل آمده است:

زمانی که به خاطر تولید گرمای پیشرانه براده های آهن تولید شوند رله از کار خواهد افتاد. این امر نهایتاً باعث اشکال در عملکرد برف پاک کن ها می شود.

مزدا تاکنون خبری درباره ی تصادف، جراحت و یا فوتی مرتبط با این موضوع را دریافت نکرده است. شایان ذکر است خودروهای مزدا ۳ مدل ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ که تحت تأثیر این فراخوان قرار گرفته اند بین ۲۰ جولای ۲۰۱۵ تا ۱۸ جولای ۲۰۱۷ خط تولید را ترک کرده اند.

همان گونه که گفته شد مزدا نمایندگی های خود را مطلع کرده و مالکان نیز به زودی اطلاعیه های مربوطه را دریافت خواهند کرد. تکنسین های این برند ژاپنی ماژول کنترل بدنه ی جلو را با واحدی جدید تعویض خواهند کرد. تمامی این فرایندها بدون دریافت هزینه ای انجام خواهند شد.

فراخوان مزدا 3 به خاطر برف پاک کن های معیوب

محصول جمع وجور مزدا قبلاً هم فراخوان شده و از جمله عیوب آن می توان به نشتی بنزین احتمالی و ترمزهای پارک معیوب اشاره کرد. این فراخوان آخری با تحت تأثیر قرار دادن تعداد ۲۲۷۸۱۴ دستگاه از مزدا ۳ ها در دو سال پیش بزرگ ترین فراخوان این خودرو بوده است.

فراخوان مزدا 3 به خاطر برف پاک کن های معیوب