جدیدترین مطالعه قابلیت اطمینان جی دی پاور ۲۰۱۹

  1. دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۳:۰۵ (۱ سال،۴ ماه قبل)
جدیدترین مطالعه قابلیت اطمینان جی دی پاور 2019
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مسابقه ی جذاب اضافه کردن تکنولوژی های جدید به خودروها باعث ایجاد مشکلات قابلیت اطمینان زیادی شده است. این را جی دی پاور می گوید.

جدیدترین نظرسنجی مصرف کنندگان جی دی پاور که مطالعه ی قابلیت اطمینان خودروهای بریتانیا در سال ۲۰۱۹ نام دارد نشان داده مشکلات موجود در سیستم های صوتی، ارتباطی، اطلاعات سرگرمی و ناوبری نیمی از بیشترین مشکل های گزارش شده توسط مشتریان را به خود اختصاص داده اند. این مشکلی است که بنا به ادعای جی دی پاور حاکی از ناتوانی خودروسازان در بهبود تکنولوژی های جدید و بنابراین افزایش تعداد مشکلات بالقوه می باشد.

این مطالعه بر پایه ی نظرسنجی از بیش از ۱۱۵۰۰ مالک خودروهایی با سن بین ۱۲ تا ۳۶ ماه صورت گرفته و در آن به تعداد مشکلات تجربه شده در هر ۱۰۰ خودرو توجه شده است. در این مطالعه هرچه امتیاز به دست آمده کمتر باشد یعنی عملکرد آن خودرو یا خودروساز بهتر بوده است. تقریباً ۱۸۰ پارامتر گوناگون در یک خودرو موردبررسی قرار می گیرد که از جمله ی آن ها می توان به سیستم های ناوبری، مشکلات پیشرانه ای و سیستم های گرمایی و تهویه مطبوع اشاره کرد. این مطالعه همچنین نظر مالکان درباره ی احتمال خرید دوباره از همان برند را جویا می شود.

جدیدترین مطالعه قابلیت اطمینان جی دی پاور 2019

بنا جی دی پاور، سیستم های ناوبری به طور متوسط ۱۶.۶ مشکل در هر ۱۰۰ خودرو را تشکیل می دهند که نسبت به عملکرد سال پیش بهبود ناچیزی را نشان می دهد اما این سیستم ها هنوز هم مشکل سازترین بخش در خودروهای جدید محسوب می شوند. در مقام مقایسه باید گفت سیستم هایی همچون هشدارها و کروز کنترل به طور متوسط تنها ۱.۵ مشکل در هر ۱۰۰ خودرو را ایجاد کرده اند.

جدیدترین مطالعه قابلیت اطمینان جی دی پاور 2019

البته این مشکلات تنها به سیستم های ناوبری محدود نمی شوند. سیستم های ایمنی همچون پایش نقاط کور و هشدار خروج از مسیر نیز باعث ایجاد مشکل شده اند. این سیستم ها به طور متوسط باعث ایجاد ۲.۴ مشکل در هر ۱۰۰ خودرو شده اند هرچند این رقم در خودروهای لوکس به طور قابل توجهی افزایش یافته و به ۴ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو می رسد.

جدیدترین مطالعه قابلیت اطمینان جی دی پاور 2019

جاش هالیبرتون مدیر جی دی پاور در اروپا می گوید عملکرد خودروسازان در ارائه ی تکنولوژی های جدید شاید باعث شود رانندگان اعتماد خود به سیستم های خودران پیشرفته ای که در سال های آینده وارد بازار خواهند شد را از دست بدهند.او می گوید:

جدیدترین مطالعه قابلیت اطمینان جی دی پاور 2019

زمانی که به امتیازات تکنولوژی های ایمنی نسبتاً جدید نگاه می کنید به وضوح دیده می شود خودروسازان و به ویژه لوکس سازان هنوز هم باید به فکر بهبود این سیستم ها باشند.

هالیبرتون این گونه سخنان خود را ادامه می دهد:

اگر خودروسازان می خواهند خریداران را متقاعد کنند که خودروهای خودران در آینده کاملاً قابل اعتماد خواهند بود باید اعتمادشان به تکنولوژی های کنونی را جلب کنند. برای مثال اگر خودروسازان نتوانند سیستم های ناوبری خوبی را عرضه کنند احتمالاً خریداران ایمنی خودروهای خودران را زیر سؤال خواهند برد.

جی دی پاور همچنین لیست بهترین خودروسازان این نظرسنجی را منتشر کرده و البته برندهای لوکس عملکردی ناامید کننده داشته اند. از میان ۱۰ برندی که در کل کمترین مشکلات به ازای هر ۱۰۰ خودرو را داشته اند تنها یکی از آن ها به تولید خودروهای لوکس مشغول است.

پژو با فاصله ی قابل توجه و با تعداد تنها ۷۷ مشکل در رتبه اول قرار گرفته و اشکودا نیز با ۸۸ مشکل در مکان دوم قرار دارد. هیوندای نیز با ۹۰ مشکل رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. ولوو با تعداد ۱۰۶ مشکل در محصولات خود تنها لوکس سازی است که به جمع ۱۰ خودروساز اول این مطالعه راه یافته است.

جدیدترین مطالعه قابلیت اطمینان جی دی پاور 2019

جدیدترین مطالعه قابلیت اطمینان جی دی پاور 2019

منبع: jdpower

جدیدترین مطالعه قابلیت اطمینان جی دی پاور 2019