احتمال خاتمه تولید مرسدس C کلاس در آمریکا

  1. سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۱:۱۶ (۱ سال،۴ ماه قبل)
احتمال خاتمه تولید مرسدس C کلاس در آمریکا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اتوموتیونیوز می گوید احتمال خاتمه تولید مرسدس بنز C کلاس در آمریکا وجود دارد. تأسیسات آلابامای مرسدس که به ساخت این خودرو مشغول است هم اکنون با ۹۳ درصد ظرفیت خود کار می کند اما برای پاسخگویی بهتر به تقاضای زیاد شاسی بلندهای GLE و GLS جدید نیازمند افزایش میزان تولید است. با ورود قریب الوقوع GLE کوپه به بازار هم انتظار می رود فروش این شاسی بلند در سال های آینده افزایش یابد.

افزایش فروش شاسی بلندها می تواند روی تولید C کلاس سدان در آمریکا تأثیر بگذارد زیرا ژرمن ها انتظار دارند اولویت را به تولید بیشتر خودروهای پرطرفداری همچون GLE و GLS بدهند. تخمین زده می شود فروش شاسی بلند میان سایز مرسدس در ۴ سال آینده رشد ۲۸ درصدی داشته باشد و رشد فروش مدل فول سایز نیز حدود ۳۰ درصد باشد.

احتمال خاتمه تولید مرسدس C کلاس در آمریکا


اتوموتیونیوز با مدیرعامل مرسدس بنز آمریکا و اولا کالنیوس (مدیرعامل جدید) برای کسب اطلاعات بیشتر تماس گرفته اما هر دوی آن ها از تأیید این خبرها خودداری کرده اند. البته کالنیوس که تا چند روز دیگر جایگزین دیتر زچه خواهد شد اعلام کرده شاسی بلندها محصولاتی عالی برای بازار آمریکا هستند. او خاطرنشان ساخته آمریکایی ها فضای داخلی و راحتی شاسی بلندها را دوست دارند.

افت فروش مرسدس C کلاس سدان در آمریکا واضح است. فروش ۸۱,۸۸۶ دستگاهی این خودرو در سال ۲۰۱۵ به تنها ۴۶,۹۸۶ دستگاه در سال پیش رسیده است. در همین بازه ی زمانی، سهم تولید این سدان در تأسیسات آلاباما از ۳۰ به ۲۰ درصد کاهش یافته است. گفته می شود تقاضا برای این خودرو در سال جاری بازهم کاهش خواهد یافت و به ۴۳,۲۴۰ دستگاه خواهد رسید که از طرف دیگر باعث کاهش سهم تولید در آلاباما به ۱۹ درصد خواهد شد.

مرسدس C کلاس

اگر تولید C کلاس در آمریکا متوقف شود احتمال می رود شاهد تولید آن در آفریقای جنوبی باشیم. این خودرو قبلاً نیز در این کشور تولید شده است. گفته می شود کارخانه ی مرسدس در این کشور ۲۵ درصد ظرفیت اضافی را دارا بوده و بنابراین همین میزان برای تولید C کلاس کفایت می کند.

احتمال خاتمه تولید مرسدس C کلاس در آمریکا

البته احتمال دارد خاتمه ی تولید C کلاس سدان در آمریکا در اواخر عمر این نسل رخ دهد. انتظار می رود نسل جدید C کلاس در سال ۲۰۲۱ معرفی شود.

مرسدس بنز C کلاس 2018

جدای از تولید در کارخانه های آمریکا و آفریقای جنوبی، مرسدس C کلاس در برمن آلمان و پکن چین هم تولید می شود.

احتمال خاتمه تولید مرسدس C کلاس در آمریکا