مک لارن ۲۰ هزارمین خودروی خود را تولید کرد

  1. سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۶:۱۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
مک لارن 20 هزارمین خودروی خود را تولید کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سیزدهم می ۲۰۱۹ روز بسیار خاصی برای مک لارن بود زیرا این برند بریتانیایی توانست ۲۰ هزارمین خودروی خود را در ووکینگ تولید کند.

۲۰ هزارمین خودروی مک لارن یک دستگاه ۶۰۰LT اسپایدر با رنگ بدنه ی خاکستری شیکان است.

این خودرو که در آغاز سال جاری معرفی و اندکی بعد وارد بازارهای جهانی شده از پیشرانه ی ۸ سیلندر ۳.۸ لیتری توئین توربو استفاده کرده و قدرت ۶۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۲۰ نیوتون متری دارد. نیروگاه ۶۰۰LT اسپایدر با یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه همکاری کرده و باعث ایجاد شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲.۹ ثانیه ای و حداکثر سرعت ۳۲۴ کیلومتر در ساعتی می شود.

مایک فلوویت مدیرعامل مک لارن می گوید:

مک لارن 20 هزارمین خودروی خود را تولید کرد

ساخت ۲۰ هزارمین خودرو یک رویداد مهم برای مک لارن محسوب می شود. سال پیش ما بیش از ۴۸۰۰ دستگاه خودرو تولید کردیم و به دنبال حفظ تولید حدود ۵ هزار خودرو در سال هستیم. اگرچه تقاضا برای محصولات ما در حال رشد است اما ما به دنبال ایجاد توازن بین خاص بودن برند و مشتریان خود هستیم. ما این رویداد را با ۶۰۰LT اسپایدر که خودرویی بسیار موفق است جشن می گیریم.

جدای از رسیدن به این رکورد تولید، مک لارن همچنین اعلام کرده تمامی مدل های ۶۰۰LT کوپه در نظر گرفته شده به فروش رفته اند و بنابراین هرکسی که به دنبال خرید این خودرو باشد باید به بازار دست دوم ها رجوع کند.

مک لارن ۶۰۰LT کوپه در آمریکا بهای پایه ی ۲۴۰ هزار دلاری داشته و از همان پیشرانه ی برادر روباز استفاده کرده است. شتاب این دو خودرو یکسان بوده و اما سقف سرعت نسخه ی کوپه برابر با ۳۲۸ کیلومتر در ساعت می باشد.

مک لارن 20 هزارمین خودروی خود را تولید کرد

قیمت مدل ۶۰۰LT اسپایدر کمی بالاتر بوده و در آمریکا از ۲۵۶ هزار دلار آغاز می شود.

مک لارن 20 هزارمین خودروی خود را تولید کرد

مرکز تولید مک لارن کار خود را از جولای ۲۰۱۱ آغاز کرده و هم اکنون بیش از ۲۳۰۰ نفر در آن مشغول بکار هستند. تولید مک لارن از حدود ۱۰ به بیش از ۲۰ خودرو در روز رسیده است.

مک لارن 20 هزارمین خودروی خود را تولید کرد