نسخه قلدرتر لامبورگینی اوروس تولید خواهد شد؟!

  1. چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۳:۱۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
نسخه‌ قلدرتر لامبورگینی اوروس تولید خواهد شد؟!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

جانی لیبرمن یکی از مشهورترین نویسندگان خودرویی در مجله ی موتورترند اعلام کرده نسخه ی پرفورمنس لامبورگینی اوروس در حال توسعه است. او اعلام کرده این خودروی قوی تر حدود ۲ سال دیگر وارد بازار خواهد شد.

متأسفانه منبع معتبری که این خبر را به لیبرمن رسانده از اشاره به جزئیات بیشتر خودداری کرده اما گفته می شود این نسخه از اوروس قدرت بیشتری خواهد داشت. مدل فعلی خروجی ۶۴۱ اسب بخاری و گشتاور ۸۵۰ نیوتون متری داشته و پیشرانه ی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی آن به گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک متصل است.

اوروس از زیرساختی مشترک با بنتلی بنتایگا و پورشه کاین استفاده کرده و البته تولید نسخه ی پرفورمنس از آن توجیه پذیر است زیرا قبلاً مدل های قوی تر از پسرعموهای آن تولید شده و یا در حال تولید است. بنتلی بنتایگا اسپید از پیشرانه ی ۱۲ سیلندر ۶ لیتری توئین توربو با قدرت ۶۲۶ اسب بخاری و گشتاور ۹۰۰ نیوتون متری استفاده می کند. پورشه توربو S E-Hybrid کاین نیز با حداقل قدرت ۶۷۷ اسبی و گشتاور ۸۴۹ نیوتون متری در راه است.

نسخه  قلدرتر لامبورگینی اوروس تولید خواهد شد؟!

البته تولید اوروس قوی تر نسبتاً بدیهی بوده است. انتظار می رود این خودرو در بدنه ی خود از ورودی های هوای بزرگ تر و گلگیرهای پهن تر برای در آغوش گرفتن لاستیک های بزرگ تر استفاده کند. یک دیفیوزر بزرگ هم می تواند با خروجی های اگزوز بزرگ تر همراه شود. انتظار می رود داخل کابین این شاسی بلند اسپورت ایتالیایی هم صندلی های اسپورت، عناصر فیبر کربنی و پوشش آلکانترا بکار رود.

نسخه  قلدرتر لامبورگینی اوروس تولید خواهد شد؟!

ما انتظار داریم نسخه ی پرفورمنس اوروس همچنان از پیشرانه ی ۸ سیلندر توئین توربو استفاده کند اما احتمالاً قدرت این نیروگاه با افزایش بوست توربوها بهبود خواهد یافت.

نسخه  قلدرتر لامبورگینی اوروس تولید خواهد شد؟!

اما پیش از تولید مدل پرفورمنس اوروس نسخه ی پاک تر آن عرضه خواهد شد. مائوریزیو رجیانی مدیر فنی این برند می گوید نسخه ی پلاگین هیبریدی اوروس در سال ۲۰۱۹ یا اوایل سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد. ظاهراً این خودرو از پیشرانه ی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو و واحدی الکتریکی استفاده خواهد کرد و قدرت ۶۸۰ اسبی و گشتاور ۸۵۰ نیوتون متری خواهد داشت.

نسخه  قلدرتر لامبورگینی اوروس تولید خواهد شد؟!

نسخه  قلدرتر لامبورگینی اوروس تولید خواهد شد؟!