شکل جدید دلالی در بازار خودرو

  1. جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۴:۰۹ (۱ سال،۴ ماه قبل)
شکل جدید دلالی در بازار خودرو
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فارس: در شرایطی که این روزها بازار خودرو با هرج و مرج همراه است، برخی از نمایندگی های شرکت های خودروساز به این وضع دامن زده و به محلی برای دلالی خرید و فروش خودروهای صفر تبدیل شده اند. این نمایندگی ها برای فروش روزانه خودرو منتظر می مانند تا ساعت ۱۱ صبح قیمت روز مشخص شود، مانند همان اتفاقی که در مورد دلار و سکه می افتد. این موضوع در کنار عرضه کم خودروسازان باعث شده تا قیمت خودرو در بازار روندی صعودی داشته باشد.

این در حالی است که خودروسازان مرتب اعلام می کنند سهمیه خاصی برای نمایندگی ها وجود ندارد و آنها نیز مانند مشتریان می توانند با رعایت شرایط تعیین شده از جمله قید محدودیت کد ملی، برای ثبت نام نسبت به خرید اقدام کنند. در تماس بعد از ساعت ۱۱ با یکی از نمایندگی ها، مدیر فروش این نمایندگی با بیان اینکه قیمت خودروها لحظه ای عوض می شود، گفت: خودرو را یکی دو روزه تحویل می دهیم ولی پلاک بعد از دو هفته تعویض و دو هفته بعد هم سند به نام خریدار صادر می شود.

وی با تاکید بر اینکه صدور سند و پلاک به نام خریدار را تضمین می کنیم، ادامه داد: تضمین نامه کتبی نداریم ولی به صورت شفاهی این موضوع را تضمین می کنیم. مدیر فروش یکی دیگر از نمایندگی ها نیز با بیان اینکه قیمت ها لحظه ای مشخص می شود، گفت: خودروها به نام سرمایه گذار نمایندگی است؛ سرمایه گذار ۲۰۰ دستگاه ماشین از کارخانه تحویل گرفته و حالا آنها را به فروش گذاشته است. وی ادامه داد: خودرو همین امروز تحویل داده می شود، ولی یک هفته بعد وکالت تعویض پلاک داده خواهد شد. مدیر فروش یکی دیگر از نمایندگی های خودروسازان نیز در این مورد گفت: خودروها به اسم سرمایه گذار نمایندگی است که در روز خرید، تحویل مشتری داده می شود و بعد از ۲ یا ۳ روز هم وکالت تعویض پلاک برای خریدار صادر خواهد شد. یکی دیگر از نمایندگی های سایپا نیز تاکید کرد که خودروها به نام کارکنان نمایندگی است.