هایپرکار لوتوس تایپ ۱۳۰، مولودی خارق العاده و الکتریکی!

  1. شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۹:۰۶ (۱ سال،۴ ماه قبل)
هایپرکار لوتوس تایپ 130، مولودی خارق‌العاده و الکتریکی!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

لوتوس در حال کار روی یک هایپرکار الکتریکی بوده و آن گونه که از سخنان فیل پوفام مدیرعامل این برند برمی آید با موجودی خارق العاده روبرو خواهیم بود.

این خودروساز بریتانیایی تولید هایپرکار تایپ ۱۳۰ را حدود یک ماه پیش اعلام کرد و البته خاطرنشان ساخت در تولید این محصول از کمک های ویلیامز نیز سود برده خواهد شد.

مدیرعامل لوتوس در خلال گردهمایی خودرویی اخیری که برگزار شده اعلام کرده است:

این هایپرکار جایگاه لوتوس به عنوان سازنده ی خودروهای اسپورت را دوباره تثبیت خواهد کرد. یک هایپرکار منفجر کننده ی مغزها که در بریتانیا طراحی و مهندسی و ساخته می شود. ما کاملاً روی احیای ساخت خودروهای اسپورت تمرکز کرده ایم. زمانی که این کار را انجام دهیم لوتوس را به فراتر از این موارد خواهیم برد. این برند می تواند خودروهایی همچون جی تی، کراس اوور و سدان های اسپورت بسازد. کلاس خودروهای لوکس کاملاً فراتر از محصولات اسپورت است. ما باید خودروهایی بسازیم که به DNA ما وفادار باشند.

چیزی که لوتوس از سال ۱۹۵۲ تاکنون به خاطر شناخته شده وزن بسیار کم محصولات تولیدی اش بوده است. البته ساخت یک هایپرکار با مجموعه باتری سنگین وزن شاید حرکتی عجیب جلوه کند و با فلسفه ی لوتوس در تضاد باشد. البته پوفام نیز اذعان کرده این کار باید انجام می شد.او می گوید:

هایپرکار لوتوس تایپ 130، مولودی خارق العاده و الکتریکی!

همه چیز لوتوس در وزن کم خلاصه می شود. مزیت های متمایزی در استفاده از قوای محرکه ی الکتریکی شده به ویژه از نظر آئرودینامیک و مرکز ثقل پایین وجود دارد. ما باید نیازهای مشتریان را بشناسیم. اگر شما خودرویی را به مدت ۲۰ دقیقه در پیست برانید نیازی به مجموعه باتری پر خواهید داشت؟

اگرچه مشخصات فنی این خودرو فعلاً منتشر نشده اما لوتوس می گوید نام تایپ ۱۳۰ بسیار خاص بوده و محصولات بسیار مهمی در تاریخ لوتوس از نام “تایپ” استفاده کرده اند. از جمله ی این خودروها می توان به تایپ ۱۴ و تایپ ۱۷ اشاره کرد که موفق ترین خودروهای فرمول ۱ این برند می باشند.

مدیرعامل لوتوس در خاتمه اظهار می دارد:

هایپرکار لوتوس تایپ 130، مولودی خارق العاده و الکتریکی!

تایپ ۱۳۰ برای نمایش قابلیت ها و جهت طراحی ما مهم است. این سه چیز مهم است. این هایپرکار باید نشان دهد که لوتوس چه بوده و چه خواهد بود.

لوتوس تایپ ۱۳۰ تا چند ماه دیگر معرفی خواهد شد.