احتمال کاهش تعداد خودروهای مرسدس در آمریکا

  1. سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۸:۱۱ (۱ سال،۴ ماه قبل)
احتمال کاهش تعداد خودروهای مرسدس در آمریکا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مرسدس از سال ۲۰۰۰ تاکنون حدود ۱۵ محصول را در آمریکا عرضه می کند. جدای از A کلاس سدان جدید که اخیراً عرضه شده محصولات بیشتری هم در این کشور ارائه خواهند شد چراکه مرسدس بنز آمریکا آماده ی معرفی شاسی بلند جدید GLB می شود. نمایندگی های این برند اخیراً در کنفرانسی حضور داشته اند که در لاس وگاس برگزار شده و مرسدس در آن خبر از عرضه ی قریب الوقوع شاسی بلند جعبه ای خود داده است.

مرسدس در همین گردهمایی به نمایندگی های خود درباره ی ساده سازی سبد محصولات آگاهی داده است زیرا این برند به دنبال کاهش عرضه ی محصولات کم فروش در آمریکاست. SLC به صورت جهانی بازنشسته شده بنابراین این رودستر کوچک با آمریکای شمالی هم خداحافظی می کند. ستاره سه پر دنیای خودرو اشاره ای به خودروهای بازنشسته ی دیگر نکرده اما خاطرنشان ساخته خودروهای مدنظر در طول یک سال آینده از بازار خداحافظی خواهند کرد. این خودروساز گفته در ۹۰ روز آینده خبرهای بیشتری از تصمیمات خود منتشر خواهد کرد.

اتوموتیونیوز سبد محصولات گسترده ی مرسدس بنز را تحلیل کرده و برخی گمانه زنی ها درباره ی محصولاتی که احتمالاً با آمریکا خداحافظی خواهند کرد را صورت داده است. واضح ترین این خودروها می توانند S کلاس کوپه و کانورتیبل باشند که فروش کل آن ها در سال پیش حدود ۲۲۰۰ دستگاه بوده است.

احتمال کاهش تعداد خودروهای مرسدس در آمریکا

البته این تصمیم جای تعجب چندانی ندارد زیرا شایعات اخیر نشان داده اند این برند به دنبال خاتمه ی تولید S کلاس کوپه و کانورتیبل در نسل آینده ی این پرچم دار است. در نظر داشته باشید که مرسدس به دنبال تولید نسل جدید SL است و بنابراین این خودرو را می تواند به عنوان جایگزین دو خودروی یاد شده بازاریابی کند.

احتمال کاهش تعداد خودروهای مرسدس در آمریکا

از دیگر نامزدهای احتمالی برای خداحافظی با بازار آمریکا می توان به C کلاس کوپه و کانورتیبل اشاره کرد که فروش آن در سال پیش به ترتیب افت ۲۵ و ۳۱ درصدی داشته است. بازار شاسی بلندها هم اکنون داغ بوده و افراد کمتری به دنبال C کلاس کوپه و کانورتیبل هستند.

احتمال کاهش تعداد خودروهای مرسدس در آمریکا

مرسدس نه تنها برخی محصولات خود را عرضه نخواهد کرد بلکه تعداد تریم های قابل عرضه را نیز کاهش خواهد داد و برخی پیشرانه ها را نیز روانه ی خانه خواهد کرد. اگر تمامی مدل ها، فرم های بدنه و پیشرانه های در دسترس را در نظر بگیریم، مرسدس نزدیک به ۹۰ مدل را در آمریکا عرضه می کند.

احتمال کاهش تعداد خودروهای مرسدس در آمریکا

یکی از نمایندگی های مرسدس که درباره ی سبد محصولات گسترده ی این خودروساز سخن می گفت تعداد مدل های این شرکت را با منوی یک فست فودی مقایسه کرده است:

این منو متشکل از ۱۴ صفحه بوده و در هر صفحه چند صد انتخاب وجود دارد. من برای فهمیدن اینکه چه می خواهم باید دکترا داشته باشم! من فقط یک سالاد سزار می خواهم!