تعدیل نیروی ۷ هزارنفری فورد در سراسر جهان

  1. چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۲۷ (۱ سال،۴ ماه قبل)
تعدیل نیروی 7 هزارنفری فورد در سراسر جهان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فورد همچنان به تعدیل نیروهای خود ادامه می دهد و جدیدترین خبر دراین باره به کاهش چشمگیر نیروهای دفتری این خودروساز آمریکایی مربوط می شود.

بنا CNBC، فورد در حال تعدیل نیروی حدود ۱۰ درصدی از کارمندان دفتری می باشد که این میزان یعنی از کار بیکار شدن حدود ۷ هزار نفر. اکثر این کارمندان در دفاتر خارج از آمریکا مشغول بکار هستند اما حدود ۲۳۰۰ نفرشان در آمریکا حضور دارند و در آینده شغل خود را از دست خواهند داد. البته این تعدیل نیرو به اندازه ای که دیده می شود بد نیست زیرا یکی از سخنگویان فورد گفته ۱۵۰۰ نفر از آن ۲۳۰۰ نفر سال پیش به صورت داوطلبانه بازخرید شده اند.

جیم هکت مدیرعامل فورد با فرستادن یک ایمیل اعلام کرده این خودروساز نزدیک به ۲۰ درصد از ساختار مدیریتی فورد را کاهش خواهد داد. این میزان کاهش کاملاً قابل توجه بوده اما هکت گفته کاستن از بروکراسی های اداری و سرعت بخشیدن به این اتخاذ این تصمیم بسیار مهم است.

متأسفانه این شرایط برای کارمندان دیگر فورد هم نابسامان بوده و همین هفته نزدیک به ۹۰۰ نفر دیگر از کار بیکار خواهند شد. از این میان حدود ۵۰۰ نفر در آمریکا مشغول بکار هستند. تا پایان ماه آگوست نیز ۳۰۰ نفر دیگر از کمپانی فورد اخراج خواهند شد.

تعدیل نیروی 7 هزارنفری فورد در سراسر جهان

اگرچه فورد از کارمندان یاد شده خواسته هرچه سریع تر کار خود را ترک کنند اما این برند هم اکنون می گوید کارکنان جدا شده خواهند توانست چند روزی دیگر دفتر خود حضور داشته باشند و با همکارانشان خداحافظی کنند. این خودروساز همچنین گفته به منظور کمک به افرادی که شغل خود را از دست داده اند سرویس ها و منابع دیگری در نظر خواهد گرفت.

تعدیل نیروی 7 هزارنفری فورد در سراسر جهان

انتظار می رود این تصمیم ها صرفه جویی سالانه ی حدود ۶۰۰ میلیون دلاری در پی داشته باشد. هکت گفته است این کاهش هزینه ها برای موفقیت فورد ضروری و مهم است چراکه فورد نیازمند کاهش بروکراسی، سطوح مدیریتی، بهبود سرعت تصمیم گیری و تمرکز روی کارهای ارزشمند و کاهش هزینه ها می باشد.

این تعدیل نیرو و برنامه های صرفه جویی بخشی از استراتژی جدید فورد است که به دنبال هماهنگی با دنیایی در حال تغییر می باشد. کاهش هزینه ها و بروکراسی اداری بخش مهمی از برنامه ی این خودروساز بوده و هکت گفته تا پایان سال بخش اعظم کمپانی دارای ۹ سطح مدیریتی و یا کمتر خواهد بود که نسبت به ۱۴ سطح قبلی کاهش قابل توجهی را نشان می دهد.

تعدیل نیروی 7 هزارنفری فورد در سراسر جهان