نسل بعدی ب ام و i۸ رقیب تسلا رودستر؟!

  1. پنجشنبه ۲ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۴۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
نسل بعدی ب‌ام‌و i8 رقیب تسلا رودستر؟!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ب ام و i۸ خودرویی اسپورت، پلاگین هیبریدی و آینده نگرانه است اما خبرهای جدید نشان می دهند نسل جدید این خودرو شاید از قوای محرکه ی تمام الکتریکی استفاده کند.

اگرچه i۸ کنونی از پیشرانه ی ۳ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو، یک واحد الکتریکی و مجموعه باتری لیتیوم-یونی ۱۱.۶ کیلووات ساعتی استفاده می کند اما اتوکار گزارش داده مدیران ب ام و به دنبال استفاده از قوای محرکه ی تمام الکتریکی در نسل آتی این خودرو هستند.

جزئیات منتشر شده بسیار محدود هستند اما منابع مطلع به اتوکار گفته اند استفاده از قوای محرکه ی الکتریکی می تواند با حضور ب ام و در فرمول E ارتباط تنگاتنگی داشته باشد. این موضوع قابل درک است و احتمالاً نسل بعدی i۸ به عنوان یک خودروی معنوی الهام بخش برای سایر محصولات الکتریکی باواریایی ها در سال های آینده ایفای نقش خواهد کرد.

نسل بعدی ب ام و i8 رقیب تسلا رودستر؟!

اگر این خودروساز آلمانی در نهایت تصمیم به استفاده از قوای محرکه ی الکتریکی بگیرد i۸ جدید دارای سیستم چهار چرخ محرک هم خواهد بود. این سیستم می تواند مشابه سیستم بکار رفته در خودروی iNEXT باشد. خودروی موردبحث همچنین از پیشرانه ی الکتریکی کاملاً جدیدی که توسط ب ام و توسعه یافته استفاده خواهد کرد و باعث خواهد شد i۸ به سرعت های بسیار بالاتری دست یابد.

نسل بعدی ب ام و i8 رقیب تسلا رودستر؟!

اگرچه ب ام و در حال کار روی باتری های حالت جامد است اما به نظر می رسد این تکنولوژی برای نسل بعدی i۸ که طبق انتظارات در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد آماده نخواهد بود. i۸ جدید ظاهراً از مجموعه باتری لیتیوم-یونی استفاده خواهد کرد.

نسل بعدی ب ام و i8 رقیب تسلا رودستر؟!

البته هنوز چیزی قطعی نیست و احتمال دارد نسل آینده ی این خودرو تغییراتی داشته باشد زیرا پلتفرم کنونی i۸ می تواند ارتقا یابد و پرفورمنس آن نیز به رده های بالاتری صعود کند. اگر ب ام و این روش را اتخاذ کند شاید قدرت i۸ جدید در حدود ۶۰۰ اسب بخار باشد.

نسل بعدی ب ام و i8 رقیب تسلا رودستر؟!