رکوردشکنی پورشه ۹۱۱ توربو روی شن ها!

  1. یکشنبه ۵ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۰۹ (۱ سال،۵ ماه قبل)
رکوردشکنی پورشه 911 توربو روی شن‌ها!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

زِف آیزنبرگ که در زمینه ی سرعت موتورسیکلت ها رکوردهای زیادی را به خود اختصاص داده اخیراً رکورد جدیدی را روی چهار چرخ به ثبت رسانده است. او آخر هفته ی قبل ۶ رکورد جدید را در شن های جنوب ولز ثبت کرده است.

رکورد آیزنبرگ با سرعت ۳۳۲ کیلومتر در ساعت ثبت شده که سریع ترین سرعت ضبط شده توسط یک خودرو در روی شن می باشد. او همچنین رکوردهای سریع ترین زمان طی مسافت ۴۰۰ متر و پرواز مایل یک طرفه و سریع ترین پرواز مایل دوطرفه را به نام خود ثبت کرده است. به این ترتیب آیزنبرگ در رکورد نهایی خود با سر مالکوم کمپل برابری کرده است.

آیزنبرگ علاوه بر این رکوردهای جدید، او هم اکنون تنها فرد تاریخ است که با موتورسیکلت و خودرو در منطقه Pendine رکوردشکنی کرده است. او همچنین تنها فرد تاریخ است که توانسته در بریتانیا با خودرو و موتورسیکلت رکورد پرواز مایل را به دست آورد.

رکوردشکنی پورشه 911 توربو روی شن ها!

آیزنبرگ پس از این رکوردشکنی جذاب گفته است:

رکوردشکنی پورشه 911 توربو روی شن ها!

باید یک تشکر صمیمانه از ES موتورز و تیم مسابقه ی مد مکس برای تلاش های خستگی ناپذیر به منظور آماده سازی پورشه، ساخت پیشرانه و… داشته باشم. ما با قدرت توانستیم این رکورد بسیار چالش برانگیز را ثبت کنیم.

او اضافه می کند:

همچنین باید از برگزارکنندگان این رویداد نیز تشکر کنم. از Straightliners و کلوپ رکورد سرعت که توانستند این مسیر ۳.۲ کیلومتری از ماسه را که آماده سازی اش سخت است تشکر ویژه ای دارم.

این راننده ی مسابقه ای رکورد خود را با پورشه ۹۱۱ توربویی که قدرت ۱۲۰۰ اسب بخاری دارد ثبت کرده است. خودروی یاد شده به صورت سفارشی برای این رکوردشکنی ساخته شده اما کاملاً برای تردد در جاده مناسب و قانونی است.

این خودرو از پیشرانه ی مسابقه ای ۴.۱ لیتری با قطعات جدید، گیربکس، کلاچ و شفت های ارتقا یافته سود برده و همچنین دارای سیستم سوخت بهبود یافته ی E۸۵ و سیستم خنک کنندگی متفاوت است. این خودرو همچنین از گیربکس PDK ارتقا یافته و سیستم تعلیق متفاوت برای عبور از روی شن ها برخوردار شده است.

رکوردشکنی پورشه 911 توربو روی شن ها!

آیزنبرگ درباره این خودرو گفته است:

رکوردشکنی پورشه 911 توربو روی شن ها!

پورشه در مسیر شنی رفتار بسیار متفاوتی دارد. در روی شن مقاومت و لغزش زیادی وجود دارد. در نهایت ما تنها از ۸۵۰ اسب بخار قدرت پیشرانه استفاده کردیم تا از هرزگردی چرخ ها جلوگیری شود.

رکوردهای آیزنبرگ نه تنها رکورد پیشین قهرمان خود یعنی کمپل را ارتقا داد بلکه رکورد پیشین ثبت شده توسط ادریس آلبا در سال ۲۰۱۵ را نیز بهبود بخشید. البته بد نیست بدانید رکورد کمپل در سال ۱۹۲۷ و با سرعت ۲۸۱.۳ کیلومتر در ساعت ثبت شده است. این رکورد حدود ۹۰ سال پابرجا مانده بود.