تیزر فیلم جذاب “فورد در برابر فراری”

  1. یکشنبه ۵ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۵۷ (۱ سال،۴ ماه قبل)
تیزر فیلم جذاب “فورد در برابر فراری”
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

یکی از داستان های فوق العاده ی دنیای مسابقات خودرویی به یک فیلم هیجان انگیز تبدیل شده است. فورد در برابر فراری بازگوکننده ی جنگی است که بیش از ۵۰ سال پیش بین این دو خودروساز وجود داشته و اگر نمی دانید که درباره ی چه چیزی صحبت می کنیم پس با عرض تأسف باید اعلام کنیم تاریخچه ی صنعت خودرو را باید یک بار دیگر مرور کنید چراکه داستان فورد و فراری یکی از شناخته شده ترین داستان های موتور اسپورت است.

خب نیازی هم نیست که به مرور تاریخچه ی دنیای خودرو بپردازید چراکه خلاصه ای از آن را بازگو می کنیم. فراری در نیمه ی اول دهه ی ۶۰ میلادی حرف اول را در مسابقات لمانز می زد و فورد نیز به دنبال کسب مقام درخور شان خود بود. این موضوع زمانی جنبه ی حیثیتی به خود گرفت که فورد تا چند قدمی خرید فراری پیش رفته بود اما در دقایق آخر فراری این معامله را قبول نکرد. همین امر هنری فورد را شدیداً تحت تأثیر قرار داد و او خود دست به کار شد تا خودروی مسابقه ای را طراحی کرده و بسازد که بتواند فراری را در لمانز شکست دهد.

هدف بسیار ساده بود اما فورد از افراد زیادی همچون کارول شلبی اسطوره ای کمک گرفت و سرانجام این خودروساز فورد GT۴۰ را تولید کرد که از سال ۱۹۶۶ میلادی به مدت ۴ سال پیاپی توانست فراری را شکست دهد.

تیزر فیلم جذاب “فورد در برابر فراری”

حالا به سال ۲۰۱۹ برسیم که Entertainment Weekly نگاهی ویژه به این فیلم داشته است. شلبی و کن مایلز (راننده ی مسابقه ای اهل بریتانیا) نقش مهمی در برنامه ی تولید فورد GT۴۰ داشته اند و نقش آن ها را به ترتیب مت دیمون و کریستین بیل بازی می کنند. شلبی در برنامه ی تولید نقش چشمگیری داشته و مایلز نیز اکثر اوقات پشت فرمان بوده و یکی از سه راننده ای بوده که در سال ۱۹۶۶ توانست خط پایان دراماتیکی را رقم بزند.

تیزر فیلم جذاب “فورد در برابر فراری”

با توجه به آنچه که تاکنون دیده ایم می توان گفت تماشای این فیلم کاملاً برای طرفداران دنیای خودرو توصیه می شود. تصاویر و صداگذاری فیلم کاملاً هیجان انگیز بوده و اگرچه از نظر جلوه های ویژه نمی توان آن را با فیلم های مدرن هالیوودی مقایسه کرد اما قطعاً نقش آفرینی بازیگران توانمند باعث جلب نظر تماشاگران خواهد شد.

تیزر فیلم جذاب “فورد در برابر فراری”

تیزر فیلم جذاب “فورد در برابر فراری”