آئودی به دنبال تولید نسخه تمام الکتریکی آئودی A۸

  1. دوشنبه ۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۱۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
Audi prologue
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خودروهای الکتریکی چشم انداز آینده صنعت خودرو را تشکیل می دهند. آئودی نیز جزو خودروسازانی است که در حال حاضر سبد محصولات الکتریکی شده ی خود را گسترش می دهد و نسل بعدی آئودی A۸ نیز یک کاندیدای بالقوه برای استفاده از قوای محرکه ی تمام الکتریکی و بدون آلایندگی می باشد.

این خبر دیگر شایعه نیست چراکه در جلسه ی سالانه ی هیئت مدیره ی آئودی به این نکته اشاره شده است. البته باید گفت برام شات مدیر ارباب حلقه ها هیچ چیزی را به صورت رسمی تأیید نکرده است.

او در سخنرانی خود اظهار داشته است:

ما در سال ۲۰۲۰ تعداد ۵ خودروی الکتریکی را عرضه خواهیم کرد؛ و ما پس از آن پیشرفت قابل توجهی خواهیم داشت. آئودی تا سال ۲۰۲۵ تعداد ۲۰ خودروی تمام الکتریکی خواهد داشت. نسل بعدی A۸ شاید تمام الکتریکی باشد. هنوز تصمیم قطعی دراین باره گرفته نشده اما من می توانم آن را تصور کنم. ما در حال فکر درباره ی دگرگونی اساسی کلاس پرچم دار خود با ایده ای کاملاً جدید برای A۸ هستیم.

Audi Prologue Avant concept Audi Prologue Avant concept

آئودی به دنبال تولید نسخه تمام الکتریکی آئودی A8

آئودی به دنبال تولید نسخه تمام الکتریکی آئودی A8


چهارمین نسل A8 همین تازگی ها عرضه شده و بنابراین چند سالی در بازار حضور خواهد داشت. نسل قبلی این خودرو 7 سال تولید شد و بنابراین نسل فعلی به احتمال زیاد تا سال 2024 در خط تولید حضور خواهد داشت.

اگرچه تصمیم گیری درباره ی تولید آئودی A۸ تمام الکتریکی انجام نشده اما این برند قبلاً تأیید کرده نسخه ی لوکس تر از این سدان پرچم دار را برای رویارویی با مرسدس-مایباخ S کلاس عرضه خواهد کرد. شایعاتی درباره ی احیا کردن نام “هورش” به گوش می رسد که در صورت تولید به عنوان پرچم دار خانواده عرض اندام خواهد کرد.

Audi Prologue Avant concept