۱۵ خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 1. دوشنبه ۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۱۲ (۱ سال،۴ ماه قبل)
15 خودروی شگفت‌انگیز با خریداران اندک!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اگرچه برخی ماشین بازها و خبرنگاران خودرویی اظهار می دارند کراس اوورها و شاسی بلندها بازار را در قبضه خود دارند اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بازار همیشه در حال حرکت بوده و تاریخ تکرار می شود. در دهه ی ۷۰ میلادی استیشن ها حرف اول را می زدند. سپس کودکان بزرگ شده و خواهان راندن خودروهای پیرمردی نبودند. بعد نوبت مینی ون ها رسید و…

حالا هم قرعه به نام شاسی بلندها افتاده است. یک دهه ی بعد تب کراس اوورها فروکش خواهد کرد. این خودروها البته حذف نخواهند شد زیرا مناسب خریداران و خانواده های زیادی هستند اما خب به انتخاب پیش پا افتاده ای تبدیل خواهند شد. شاید یک روزی شاهد بازگشت و قدرت نمایی استیشن ها باشیم!

در همین اثنا طرفداران دنیای خودرو و خبرنگاران به شدت خواستار خودروهایی هیجان انگیز برای راننده ها هستند. ما هم اکنون در عصر طلایی اسب بخار و پرفورمنس زندگی می کنیم. پیشرانه هایی که قدرت ۳۰۰ اسب بخاری دارند کاملاً عادی جلوه می کنند و موستانگ ۴ سیلندر حالا ۳۱۰ اسب بخار قدرت می سازد. ۲۰ سال پیش این عدد به بزرگ خانواده تعلق داشت.

متأسفانه ماشین بازها درصد کمی از بازار را به خود اختصاص داده اند. بیایید ببینیم خریداران خودروهای جدید چه خودروهای شگفت انگیزی را در لیست خرید خود قرار نمی دهند!

 • لوتوس اوورا

لوتوس اوورا ۴۰۰ پوستری برای کودکان این لیست است. نام لوتوس در فرهنگ خودرویی جایگاه والایی داشته اما مردم محصولات این برند را کنار گذاشته اند. خط قرمز خریداران محصولات لوتوس شهرت آن ها به غیرقابل اطمینان بودن و قطعات گران قیمت است که باعث فروش پایین این خودروساز شده است. اوورا یک خودروی همه کاره ی برجسته است که از چسبندگی و هندلینگ خاص این برند سود می برد. پیشرانه ی ۴۰۰ اسب بخاری این خودرو که ساخت تویوتاست با یک سوپرشارژر همراه شده است.

 • آئودی R۸

سوپرکار روزمره ی آئودی زمانی که وارد یک پیچ شود یا مسیری خلوت بیابد یک هیولای به تمام معنا خواهد بود. علیرغم اینکه پیشرانه ی ۱۰ سیلندر لامبورگینی در بطن این سوپرکار جای گرفته اما نشان آئودی برای جلب نظر خریداران کافی نبوده است. سال پیش تنها ۸۲۷ دستگاه R۸ فروخته شده هرچند این آمار نشان دهنده ی افزایش ۲۰ درصدی فروش نسبت به سال ۲۰۱۷ است.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • ب ام و سری ۲

اگرچه ماشین بازهای زیادی ادعا می کنند نسل E۴۶ ب ام و بهترین نسل سری ۳ بوده اما سری ۲ کنونی نیز به همین وضعیت نزدیک شده چراکه از نظر ابعاد و دینامیک رانندگی در سطح بالایی قرار دارد. سری ۳ رشد کرده اما سری ۲ بیشتر مناسب ماشین بازهاست. البته این خانواده در سال ۲۰۱۸ تنها به خانه ی ۹۲۰۸ نفر راه یافته است.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • ولوو S۶۰

سدان ولوو نمونه ای از ریویوهای ناامید کننده ی خبرنگاران حوزه ی خودرو است. هیچ کسی نمی تواند سواری این خودرو را بد بداند اما تنها ۷۳۱۰ آمریکایی آن را در سال ۲۰۱۸ خریداری کرده اند. اکثر جنبه های این خودرو از کابین لوکس گرفته تا سواری و هندلینگ مناسب و پیشرانه ی نرم و قدرتمند شایسته ی ستایش هستند. خوشبختانه ولوو سدان های خود را نیز تا حد کراس اوورهایش بالا آورده است.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • آئودی TT

این خودرو بازار محدودی داشته و از همان درصد کم جامعه ی ماشین بازها رنج می برد. البته فروش این خودرو در سال پیش با افت ۵۰ درصدی به ۱۲۸۹ دستگاه رسیده است. خوشبختانه TT هنوز هم در اروپا فروش معقولی داشته بنابراین به این زودی ها بازنشسته نخواهد شد.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • لینکلن کانتیننتال

کانتیننتال سواری نرم و تکنولوژی و قدرت زیادی دارد. البته این خودرو از نظر بازاریابی چندان قوی عمل نکرده است. فروش این خودرو در سال ۲۰۱۸ با افت حدود ۳۰ درصدی به ۸۷۵۸ دستگاه کاهش یافته است. نسخه ی گرامیداشت ۸۰ سالگی کانتیننتال از درب های ویژه ای سود برده اما این روزها کسی خریدار سدان ها نیست. امیدواریم که کانتیننتال این پیچ تاریخی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • پورشه کیمن و باکستر

هیچ واژه ی بدی را نمی توان درباره ی برادران ۷۱۸ گفت اما در تعجبیم که چرا پورشه را نباید به خاطر قیمت گذاری شماتت کرد. این خودروها از نظر جایگاه یک پورشه بسیار خوب عمل می کنند اما زمانی که آپشن های متنوعی را سفارش دهید قیمت خودروها به قیمت یک پورشه ۹۱۱ پایه می رسد. سال پیش کمی بیش از ۵ هزار نفر این دو برادر را انتخاب کرده اند.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

بد نیست بدانید شاسی بلند کاین در سه ماهه اول سال جاری فروش ۵۵۵۹ دستگاهی را ثبت نموده است.

 • کیا K۹۰۰

کیا K۹۰۰ در آمریکا فروش خوبی ندارد. بررسی های تخصصی نشان داده اند این خودرو می خواهد پا جا پای لکسس LS بگذارد اما مردم خریدار ایده ی یک کیای لوکس نیستند. تنها ۱۴۵ دستگاه K۹۰۰ در سال پیش به فروش رفته اند.

کیا K900 مدل 2019

 • آکورا NSX

علیرغم اینکه NSX در سال ۲۰۱۶ و با عرضه در بازارهای جهانی قلب های زیادی را ربود اما از نظر بازار شرایط خوبی ندارد. فروش این خودرو در سال ۲۰۱۷ برابر با ۵۹۱ دستگاه و در سال پیش تنها ۱۷۰ دستگاه بوده است. آکورا در تلاش است به هدف فروش بالای ۳۰ دستگاه در هر ماه برسد اما خب فکر نمی کنیم چنین کاری انجام شود.

آکورا NSX

 • تویوتا لندکروزر

شاسی بلند فوق العاده جان سخت و قوی تویوتا که در سراسر جهان شناخته شده تنها به خانه ی ۳۲۲۲ نفر در سال ۲۰۱۸ راه یافته است. شاید قیمت لندکروزر و سن بالای آن دلیل این کار باشند. البته حضور پرقدرت شاسی بلندهایی همچون رنجروور و کادیلاک اسکالید در بازار آمریکا نیز مزید بر علت شده تا در کل لندکروزر اوقات خوشی را در این کشور سپری نکند.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • نیسان GT-R

این یکی جای تعجب زیادی ندارد هرچند سال هاست که با عملکرد خود افراد زیادی را انگشت به دهان کرده است. البته گودزیلا سن بالایی داشته و از طرف دیگر خبرهای زیادی درباره ی تولید نسل جدید آن به گوش رسیده است. تنها ۵۳۸ دستگاه از GT-R در سال ۲۰۱۸ به فروش رفته و هیچ کسی انتظار ندارد عملکرد فروش آن در سال جاری بهتر شود.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • لکسس LC

گرندتورر لکسس از یک پیشرانه ی ۸ سیلندر تنفس طبیعی بزرگ و شاخص سود می برد. نسخه ی هیبریدی این خودرو شاید فاقد هیجان لازم باشد و از اضافه وزن نیز رنج ببرد اما هنوز هم ارزش نشان و برند لکسس را دارد. فروش این خودرو در سه ماهه اول سال جاری تنه ۱۷۹ دستگاه بوده است.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • شورولت کوروت

شاید دلیل عدم استقبال از نسل کنونی کوروت به سن بالای آن و معرفی قریب الوقوع کوروت پیشرانه وسط جدید مربوط باشد. فروش این خودروی اسپورت در سال ۲۰۱۸ افت ۲۵ درصدی داشته و به ۱۸۷۹۱ دستگاه رسیده است. این نشان دهنده ی افت بزرگی است اما هنوز هم بیشتر از فروش سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ می باشد.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • فولکس واگن گلف GTI

دیگر سورپرایز این لیست نسل فعلی گلف است که معمولاً به عنوان یک هاچبک مطمئن و بی حاشیه شناخته می شود. دینامیک رانندگی و کابین این خودرو خاص خودروهای تندوتیز آلمانی بوده اما هفتمین نسل گلف چندین سال است که در بازار حضور داشته و همین امر احتمالاً توجیه کننده ی فروش ۱۶۶۸۴ دستگاهی آن در سال پیش می باشد.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

 • ولوو V۹۰

شاید حضور این خودرو در لیست ما خیلی سورپرایز کننده نباشد زیرا V۹۰ فاتح لیست های فروش نبوده و نیست. این خودرو یک سفارش ویژه توسط نمایندگی ها بوده و ما هم امیدواریم ولوو این خودرو را همچنان تولید کند. شما می توانید چندین نسخه V۹۰ همچون مدل T۶ R-Design را بخرید که از پیشرانه ی ۴ سیلندر سوپرشارژردار و توربو سود می برد. همچنین اگر خواهان یک استیشن با ویژگی های کراس اوور باشید می توانید V۹۰ کراس کانتری را انتخاب کنید. تنها ۴۹۱ دستگاه از این خودرو در سال پیش فروخته شده اما خبر خوب اینکه فروش سال ۲۰۱۷ این خودرو برابر با ۳۰۸ دستگاه بوده است.

15 خودروی شگفت انگیز با خریداران اندک!

منبع: carbuzz