معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال ۲۰۱۹

  1. سه شنبه ۷ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۰۷ (۱ سال،۴ ماه قبل)
معرفی سریع‌ترین خودروهای الکتریکی سال 2019
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خودروهای الکتریکی نه تنها به طور سورپرایز کننده ای سریع هستند بلکه برخی از آن ها را می توان جزو سریع ترین خودروهای جهان نیز حساب کرد.

یکی از مزیت های خرید خودروهای الکتریکی بجای محصولات درون سوز مرسوم وجود پیشرانه ای است که شتاب گیری سریعی را در اختیار راننده می گذارد.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

دلیل این کار پیشرانه ای الکتریکی است که ۱۰۰ درصد گشتاور خود را به صورت آنی تولید می کند. پیشرانه های بنزینی دارای یک منحنی گشتاور هستند که با مقادیر کم شروع شده و به حد بهینه رسیده و پس از آن دوباره افت می کند. همچنین خودروهای الکتریکی از یک گیربکس تک سرعته استفاده می کنند که به خاطر فقدان دنده ها باعث اتلاف کمتر نیرو و بهبود پرفورمنس می شود.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

به همین خاطر زمانی که راننده پدال گاز خودروی الکتریکی را فشار دهد سریعاً شاهد افزایش سرعت خودرو خواهد بود.

یکی از سریع ترین خودروهای تولیدی جهان تسلا مدل S و نسخه ی P۱۰۰D آن است که دارای دو پیشرانه ی الکتریکی بوده و از حالت دیوانه وار Ludicrous سود برده و تنها در عرض ۲.۴ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد. گفته شده نسل جدید تسلا رودستر نیز شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۱.۹ ثانیه ای خواهد داشت که واقعاً دیوانه کننده است.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

یکی دیگر از خودروهای الکتریکی بازار آمریکا که ساخت تسلا نیست شورولت بولت می باشد که شتاب ۶.۵ ثانیه ای داشته و نیسان لیف نیز در زمان ۷.۷ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد. تازه واردهای این بخش از بازار یعنی آئودی e-tron و جگوار آی پیس نیز شتاب ۵.۵ و ۴.۵ ثانیه ای را ثبت می کنند.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

شاید دانستن این نکته که کندترین خودروی الکتریکی سال ۲۰۱۹ اسمارت EQ فورتو است جای تعجبی نداشته باشد. این خودرو با شتاب ۱۱.۴ ثانیه ای عنوان ارزان ترین خودروی الکتریکی بازار را یدک کشیده و کمترین برد حرکتی را نیز داراست.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

ما در ادامه سریع ترین خودروهای الکتریکی سال ۲۰۱۹ را خدمت شما عزیزان معرفی کرده ایم. تمامی این خودروها در کمتر از ۷ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسند. در زمان های نه چندان دور این عملکرد برای خودروهای اسپورت و کوپه کاملاً قابل قبول بود.

  • ب ام و i۳

نسخه ی S ب ام و i۳ جمع وجور که طراحی آینده نگرانه ای دارد می تواند در عرض ۶.۸ ثانیه خود را از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند. پیشرانه الکتریکی این خودروی آلمانی قدرت ۱۸۱ اسب بخاری و گشتاور ۲۷۰ نیوتون متری دارد. مدل پایه ی این خودرو شتاب ۷.۲ ثانیه ای داشته اما مدل سال ۲۰۱۹ i۳ از مجموعه باتری جدید با برد بهتر استفاده می کند.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

  • شورولت بولت الکتریکی

این خودرو از پیشرانه الکتریکی با قدرت ۲۰۰ اسب بخار و گشتاور ۳۶۱ نیوتون متری استفاده کرده و با یک بار شارژ می تواند مسافت ۳۸۳ کیلومتری را طی کند. بولت می تواند در عرض ۶.۵ ثانیه سرعت خود را از سکون به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

  • آئودی e-tron

این خودرو برای اولین بار عرضه شده و از دو پیشرانه ی الکتریکی و سیستم چهار چرخ محرک سود می برد. کراس اوور لوکس آئودی شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۵.۵ ثانیه ای داشته و حداکثر سرعت آن نیز ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می باشد.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

  • جگوار آی پیس

آی پیس هم در سال جاری معرفی شده و از همان اول جوایز زیادی را به خود اختصاص داده است. دو پیشرانه ی الکتریکی این کراس اوور بریتانیایی قدرت ۳۹۵ اسب بخاری تولید کرده و باعث ایجاد شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۴.۵ ثانیه ای می شوند. این خودرو با هر بار شارژ مسافت ۳۷۶ کیلومتری را طی می کند.

جگوار آی پیس

  • تسلا مدل ۳

سدان جمع وجور و تازه وارد تسلا شاید همانند برادر بزرگ تر خود سریع نباشد اما اصلاً از نظر شتاب گیری کم نمی آورد. نسخه ی دوال موتور پرفورمنس تسلا مدل ۳ می تواند شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳.۳ ثانیه ای داشته باشد و با یک بار شارژ مسافت ۵۰۰ کیلومتری را طی کند. مدل برد بلند آن نیز شتاب ۴.۵ ثانیه ای داشته و نسخه بردمیانی نیز در عرض ۵.۶ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

  • تسلا مدل X

کراس اوور بزرگ و خانوادگی تسلا مدل X از نظر شتاب گیری حرف های زیادی برای گفتن داشته و مدل پرفورمنس آن می تواند در عرض ۲.۸ ثانیه سرعت خود را به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند. نسخه استاندارد این خودرو کمی کندتر بوده و شتاب ۴.۷ ثانیه ای را ثبت می کند.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

  • تسلا مدل S

سریع ترین خودروی الکتریکی بازار آمریکا در نسخه ی پرچم دار و پرفورمنس خود افراد را کاملاً میخکوب می کند. با برد ۵۰۷ کیلومتری، مدل S همچون موشک و در عرض ۲.۴ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد. نسخه استاندارد این خودرو شتاب ۴.۱ ثانیه ای داشته اما برد بیشتری دارد.

معرفی سریع ترین خودروهای الکتریکی سال 2019

منبع: myev