خداحافظی مرسدس SL۶۳ AMG با خط تولید

  1. پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۱۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
خداحافظی مرسدس SL63 AMG با خط تولید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بنا بر گزارش هایی، تولید مرسدس SL۶۳ AMG طی ماه جاری خاتمه خواهد یافت. احتمالاً دلیل خاتمهٔ تولید این رودستر اسپرت، مقررات سخت گیرانهٔ آلایندگی است که خودروسازان ملزم به رعایت آن ها در بازار اروپا هستند زیرا درحالی که هم اکنون تقریباً همهٔ محصولات سری ۶۳ مرسدس-آام گ به پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربوی جدید مجهز شده اند، SL۶۳ همچنان از پیشرانهٔ قدیمی ۵.۵ لیتری V۸ قبلی استفاده می کند. این در حالی است که مرسدس به منظور پایین آوردن میزان آلایندگی این موتور، قدرت SL۶۳ را در اروپا ۱۴ اسب بخار کاهش داده و به ۵۷۱ اسب بخار رسانده است درحالی که نسخهٔ آمریکایی همچنان ۵۸۵ اسب بخار قدرت دارد.

در وب سایت آلمانی مرسدس بنز دیگر مدل SL۶۳ وجود ندارد اما در ایالات متحده و بریتانیا هنوز عرضه می شود؛ اما علاوه بر SL۶۳، مطمئناً باید با مدل دوازده سیلندر SL۶۵ هم خداحافظی کنیم زیرا به گفتهٔ رئیس AMG آقای توبیاس موئرس، بازار برای موتورهای دوازده سیلندر تغییر کرده و AMG این پیشرانه ها را کنار خواهد گذاشت؛ بنابراین در آینده موتورهای V۱۲ مرسدس بنز صرفاً در محصولات مایباخ ارائه خواهند شد.

خداحافظی مرسدس SL63 AMG با خط تولید

در حال حاضر اما مرسدس بنز در حال کار بر روی نسل آیندهٔ SL است تا جایگزین نسل فعلی شود که از سال ۲۰۱۳ در بازار حضور دارد. گزارش هایی نشان می دهد که این نسل روی پلت فرم ماجولار اسپرت ساخته خواهد شد که با نسل بعدی AMG GT مشترک خواهد بود. هدف مرسدس ساخت رودستری اسپرت تر از نسل کنونی است اما SL هنوز هم یک کروزر راحت خواهد بود. طبق گزارش ها، در نسل آیندهٔ SL سقف پارچه ای جایگزین سقف فلزی تاشوی کنونی می شود و صندلی های عقب هم کمی کوچک تر خواهند بود. به احتمال زیاد برای نسل جدید این ماشین قوای محرکهٔ هیبریدی ارائه خواهد شد و حتی امکان ارائهٔ سامانهٔ چهارچرخ محرک هم برای آن وجود دارد. به گفتهٔ طراحی ارشد مرسدس آقای گوردون واگنر، استایل SL جدید روح ۳۰۰ SL اصلی را بازمی گرداند.

خداحافظی مرسدس SL63 AMG با خط تولید