جنرال موتورز به دنبال تأسیس شبکه شارژ مختص خود

  1. پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۷:۱۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
جنرال موتورز به دنبال تأسیس شبکه شارژ مختص خود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

یکی از معروف ترین ویژگی های تسلا دارا بودن شبکه شارژ محصولات خود در آمریکاست اما شاید به زودی یک رقیب دیگر وارد میدان شود.

بنا CNN، جنرال موتورز و غول ساخت وساز بچل با همکاری یکدیگر هزاران جایگاه شارژ سریع خودروهای الکتریکی را در سراسر آمریکا خواهند ساخت. جزئیات زیادی در دست نیست اما گفته شده جنرال موتورز و بچل یک شرکت جدید را برای تأسیس این شبکه به وجود خواهند آورد.

جنرال موتورز ظاهراً از داده ها و دانش به دست آمده در زمینه تولید خودروهای الکتریکی برای تخمین بهترین مکان های تأسیس این جایگاه های شارژ استفاده خواهد کرد. بچل نیز مسئول مهندسی، ساخت و راه اندازی این جایگاه ها خواهد بود.

جنرال موتورز به دنبال تأسیس شبکه شارژ مختص خود

هنوز حرفی درباره ی مکان این جایگاه ها به میان نیامده اما مدیران جنرال موتورز اعلام کرده اند محدودیت زیادی در زمینه نزدیکی به بزرگراه ها وجود نخواهد داشت. معاون زیرساخت ها و شارژ خودروهای الکتریکی جنرال موتورز گفته است:

جنرال موتورز به دنبال تأسیس شبکه شارژ مختص خود

ما می خواهیم شارژرها را جایی بسازیم که بهترین تأثیر را روی مالکان خودروهای الکتریکی بگذارد و از این نظر محدودیتی وجود ندارد. من معتقدم در مناطق شهری گزینه های زیادی برای تأسیس این جایگاه ها وجود دارد.

مدیر جنرال موتورز خاطرنشان ساخته این خودروساز از داده های آن استار برای تشخیص مکان هایی که رانندگان معمولاً خودروهایشان را پارک می کنند استفاده خواهد کرد. به احتمال زیاد این جایگاه های شارژ در مناطقی همچون مراکز خرید و محل کار نصب خواهند شد.

اگرچه جنرال موتورز و بچل به دنبال تأسیس این شبکه شارژ هستند اما دیگر خودروسازان نیز ظاهراً برای سرمایه گذاری در این پروژه دعوت شده اند. البته هیچ یک از دو شرکت حاضر به تأیید این مسئله نشده اند.

2017 Chevrolet Bolt EV