تحقیق از مدیرعامل پورشه به خاطر پرداخت های غیرقانونی

  1. جمعه ۱۰ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۰۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
تحقیق از مدیرعامل پورشه به خاطر پرداخت‌های غیرقانونی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اندکی پس از آنکه مشخص شد بازرسان آلمانی به مقرهای پورشه در اشتوتگارت یورش برده اند، گزارش شده از اولیور بلوم مدیر اجرایی این خودروساز نیز به خاطر احتمال موافقت با پرداخت مبالغ غیرقانونی و نقض قوانین اعتباری تحقیق می شود.

روزنامه ی آلمانی Stuttgarter Nachrichten ادعا می کند بلوم شاید با پرداخت مبالغی به اعضای شورای کارگری پورشه و سو استفاده از صندوق های شرکت موافقت کرده باشد. البته اتونیوز می گوید این روزنامه از اشاره به منبع خبر خود خودداری کرده است.

دفتر دادستانی اشتوتگارت واکنشی به این خبر نداده و پورشه هم درباره ی آن صحبت نکرده و گفته هرگز درباره ی جزئیات بازرسی های در جریان، صحبتی انجام نمی دهد.

دادستان آلمان روز سه شنبه تأیید کردند که با ۱۷۶ نیروی پلیس، کارکنان اداره مالیات و ۱۰ بازرس محلی به دفاتر پورشه رفته اند. این مقام قضایی می گوید از تعدادی از مدیران پورشه به خاطر موافقت با پرداخت مبالغی مشکوک به اعضای شورای کارگری شرکت تحقیق شده است. دفاتر و حتی خانه های شخصی بلوم نیز به همین خاطر مورد بازرسی قرار گرفته اند.

تحقیق از مدیرعامل پورشه به خاطر پرداخت های غیرقانونی

سو استفاده از وجوه صندوق های اعتباری در آلمان جرم بزرگی بوده و مجرمان می توانند تا ۱۰ سال زندانی شوند.

پورشه اوایل ماه جاری میلادی مجبور به پرداخت ۵۹۸ میلیون دلار جریمه به خاطر نقش خود در رسوایی دیزل گیت شد. همان گونه که قبلاً هم گفته بودیم به نظر می رسد داستان دیزل گیت همچنان ادامه داشته باشد و خبرهای بیشتری در آینده از آن منتشر شود.

تحقیق از مدیرعامل پورشه به خاطر پرداخت های غیرقانونی