افت قابل توجه تولید خودرو در بریتانیا به خاطر برگزیت

  1. شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۴۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)
افت قابل‌توجه تولید خودرو در بریتانیا به خاطر برگزیت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تولید و فروش خودروهای جدید در بریتانیا با افت قابل توجهی روبرو شده و دلیل آن هم چیزی جز برگزیت نیست.

بریتانیا طبق برنامه های اعلام شده ۲۹ مارس سال جاری از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و به همین خاطر برخی از خودروسازان اقدام به تعطیلی کارخانه های تولید خود در این کشور کرده اند.

به همین خاطر در آوریل سال ۲۰۱۹ شاهد این بوده ایم که ۵۶۹۹۹ دستگاه خودرو کمتر از مدت مشابه سال پیش تولید شده است. این موضوع همچنین به معنی افت قابل توجه تولید خودرو از ابتدا تا به اینجای سال بوده و علاوه بر آن آمار فروش خودروها نیز کاهش معناداری را نشان می دهد.

افت قابل توجه تولید خودرو در بریتانیا به خاطر برگزیت

امسال تعداد خودروهای ساخته شده تا پایان ماه آوریل برابر با ۷۰۹۷۱ دستگاه بوده که نسبت به تولید ۱۲۷۹۷۰ دستگاه مدت مشابه سال ۲۰۱۸ افت زیادی دارد. تولید خودروهایی که برای فروش در بازار داخلی بریتانیا عرضه می شوند ۴۳.۷ درصد کاهش یافته و این میزان افت برای خودروهایی که در بریتانیا تولید و صادر شده اند ۴۴.۷ درصد بوده است.

افت قابل توجه تولید خودرو در بریتانیا به خاطر برگزیت

اما چیزی که باعث بدتر شدن اوضاع شده از دست رفتن ضرب الاجل برگزیت بوده و حالا هم کشمکش های زیادی برای خروج از اتحادیه اروپا وجود دارد. خودروسازان داخلی این کشور قادر نیستند تولید را دوباره از سر بگیرند زیرا فاکتورهای زیادی از جمله مسائل ذخیره سازی، لجستیک و روش های جذب مشتری وجود دارند که وضعیت را سخت کرده اند.

افت قابل توجه تولید خودرو در بریتانیا به خاطر برگزیت

مدیر اجرایی انجمن سازندگان موتوری می گوید:

ترس از عدم دست یابی به توافق برگزیت باعث عدم پیشرفت شده و همین امر سرمایه گذاری را به حالت تعلیق درآورده است. همچنین این موضوع باعث تعدیل نیرو و از دست رفتن اعتبار جهانی شده است. عدم قطعیت طولانی باعث آسیب زیادی می شود.